کشتی‌گیران ایران در روز دوم مسابقات جام‌جهانی کشتی صربستان / سه فینالیست در انتظار کسب طلا

امیرمحمد یزدانی در وزن ۷۰ کیلوگرم، حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم فینالیست‌ها و میلاد والی زاده در وزن ۵۷ کیلوگرم، یونس امامی در وزن ۷۴ کیلوگرم، محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم و امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۲ نمایندگان کشورمان در روز دوم مسابقات جهانی کشتی در بلگراد هستند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، روز دوم مسابقات قهرمانی جهان کشتی آزاد بلگراد از امروز -یکشنبه ۲۶ شهریور- از ساعت ۱۲ به وقت ایران پیگیری می‌شود. آزاد کاران کشورمان با ترکیب میلاد والی زاده در ۵۷ کیلوگرم، رضا اطری در ۶۱ کیلوگرم، رحمان عموزاد در ۶۵ کیلوگرم، امیر محمد یزدانی در ۷۰ کیلوگرم، یونس امامی در ۷۴ کیلوگرم، محمد نخودی در ۷۹ کیلوگرم، حسن یزدانی در ۸۶ کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا در ۹۲ کیلوگرم، مجتبی گلیج در ۹۷ کیلوگرم و امیرحسین زارع در ۱۲۵ کیلوگرم و هدایت پژمان درستکار به مسابقات امسال در بلگراد آمده است. آزاد کاران کشورمان سال گذشته عنوان نایب‌قهرمانی را کسب کردند، مدال‌های طلای سال گذشته ایران توسط کامران قاسم‌پور و رحمان عموزاد کسب شد در این دوره اما قاسم‌پور غایب است و امیرعلی آذرپیرا جایگزین وی شده است. مسابقات امسال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا سهمیه المپیک پاریس در ۶ وزن المپیکی توزیع می‌شود به همین علت بر روی سکو رفتن و گرفتن مدال سخت‌تر شده است زیرا تمام کشورها با آمادگی بالا پا به بلگراد گذاشته‌اند؛ ترکیب کشتی گران آمریکا، ترکیه و آذربایجان همچنین کوبا نشان دهنده حضور مدال‌آوران جهان و المپیک در این دوره است. بر اساس قرعه کشی مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در روز جمعه ۲۴ شهریورماه، مسابقات دیدار اوزان ۶۱، ۷۰، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم در گروه بازنده‌ها و برگزاری دیدارهای اوزان ۵۷، ۷۴، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم همچنین فینال و رده‌بندی اوزان ۶۱، ۷۰، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم و مراسم اهدای مدال امروز برگذار می‌شود.

والی‌زاده: تمام تلاشم افتخارآفرینی برای ایران است در بالاترین سطح آمادگی  قرار دارم | بلاغ نیوز

میلاد والی زاده در وزن ۵۷ کیلوگرم

میلاد والی زاده نماینده کشورمان در وزن ۵۷ کیلوگرم است که با ۳۳ شرکت کننده پیگیری می‌شود، والی زاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با رضوان کواکس از رومانی مبارزه می‌کند. والی زاده به عنوان پدیده جام تختی موفق شد در انتخابی مقابل احمد جوان به برتری رسیده و مسافر بلگراد شود. وی رقبای قلدری از جمله آباکاروف، زندنبود، علی‌عباس رضازاده، بکا بوییاشویلی، اوگوئف روسی و ری هیگوچی ژاپنی دارد.

بیوگرافی و زندگی شخصی و ورزشی یونس امامی و همسرش + عکس ها و فیلم جذاب

یونس امامی در وزن ۷۴ کیلوگرم

نماینده کشورمان در وزن ۷۴ کیلوگرم با ۴۵ نماینده یونس امامی است. یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با علی پاشا عمرپاشایف از بلغارستان کشتی می‌گیرد. زائوربک سیداکوف قهرمان المپیک و جهان از روسیه در گروه امامی حضور دارد. امامی در اولین دوره حضور خود در رقابت‌های جهانی در نور سلطان به مدال برنز رسید که در آن زمان در وزن ۷۰ کیلو کشتی گرفت. وی سال قبل نیز در بلگراد به مدال برنز جهان رسید. سال قبل امامی کشتی خوبی برابر کایل دیک گرفت و با بدشانسی نتوانست به فینال برسد.

محمد نخودی: امیدوارم با دست پر به کشور بازگردم | خبرگزاری ایلنا

محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم

محمد نخودی نماینده کشورمان در وزن ۷۹ کیلوگرم با ۲۷ شرکت کننده پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف برنده مبارزه میان رمضان ساری از ترکیه و یوتا میوا از ژاپن می‌رود. نخودی سومین تجربه حضورش در مسابقات جهانی را در بلگراد تجربه می‌کند و به دنبال کسب نخستین طلای جهانی‌اش است. وی در مسابقات اسلو ۲۰۲۱ حضور داشت و پارسال در مسابقات جهانی بلگراد ۲۰۲۲ روی تشک رفت و در هر دو دوره فینالیست شد اما در رقابت با جردن باروز امریکایی دستش از مدال طلا کوتاه ماند.

امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۲ کیلوگرم

امیرعلی آذرپیرا نماینده کشورمان در وزن ۹۲ کیلوگرم با ۲۴ شرکت کننده است، آذرپیرا در دور اول به مصاف جانگ از کره جنوبی می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف، در دور بعد با زاهید والنسیا از آمریکا دیدار می‌کند. امیرعلی آذرپیرا که در مسابقات قبلی در ۹۷ کیلو کشتی می‌گرفت به علت مصدومیت کامران قاسمپور به یک وزن پایین‌تر آمده است تا در وزن ۹۲ کیلو نماینده کشورمان در مسابقات جهانی باشد. آذرپیرای ۲۱ ساله در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ قهرمان شده است. با وجود اینکه مسابقات امسال در غیاب جی دن کاکس و کامران قاسمپور برگزار خواهد شد.

کد خبر 687859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.