پرسپولیس برترین تیم هفته / مورایس بهترین مربی شد

دو مدعی اصلی قهرمانی بیشترین سهم را در بین ترین‌​های هفته چهارم لیگ برتر داشتند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سپاهان و پرسپولیس که هر دو در این هفته پیروزی‌های خارج از خانه مهمی کسب کردند، بیشترین سهمیه را در بین برترین‌های هفته داشتند. به نظر می‌رسد کورس نزدیک دو تیم از همین هفته‌های ابتدایی آغاز شده است و قرار هم نیست به این زودی‌ها تیمی پا پس بکشد. در این میان استقلال نیز که این هفته با گل مهرداد محمدی موفق به شکست استقلال خوزستان شد نیم‌نگاهی برای نزدیک شدن به این دو تیم دارد. در این هفته آلومینیوم اراک نیز برد خوبی در خانه برابر شمس آذر کسب کرد که منجر به راه یافتن مهدی لیموچی، مهاجم این تیم و امین جهان‌کهن، مدافع این تیم به تیم برتر هفته شد.

نتایج هفته چهارم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:

استقلال تهران یک - استقلال خوزستان صفر

تراکتور یک - مس رفسنجان صفر

پیکان یک - سپاهان سه

نساجی سه - صنعت نفت یک

گل‌گهر یک - ملوان یک

ذوب‌آهن صفر - هوادار صفر

آلومینیوم دو - شمس آذر صفر

فولاد صفر - پرسپولیس دو

مروری خواهیم داشت بر ترین‌های هفته چهارم لیگ برتر فوتبال:

بازی هفته: پیکان یک - سپاهان سه

اولین دیدار خارج از خانه صدرنشین لیگ در تهران و برابر پیکان برگزار شد، تیمی که در چند فصل اخیر به خوبی از سپاهان امتیاز گرفته بود و به گربه سیاه این تیم معروف شده بود. با توجه به شکل بازی در نیمه نخست به نظر می‌رسید سپاهان در حال از دست دادن اولین امتیازات است اما در نیمه دوم سپاهان کار بسیار سختی انجام داد و با یک یار کمتر در خانه حریف دو گل به ثمر رساند تا از شکست یک بر صفر، پیروزی سه بر یک ساخته باشد.‌

ترین​‌های هفته چهارم لیگ برتر فوتبال

تیم هفته: پرسپولیس

هرچند سپاهان نیز با برد خوبی که این هفته در زمین پیکان داشت مستحق این عنوان بود اما در هر صورت بردن فولاد به عنوان یکی از پرمهره‌ترین تیم‌های لیگ آن هم در اهواز کار سختی است. پرسپولیس در دیداری که میزبانش برنامه‌ای جز دفاع مطلق و اتوبوسی نداشت، بازی را به سود خود به پایان رساند تا نشان دهد کورس نزدیکی با سپاهان راه انداخته‌اند.

سرمربی هفته: خوزه مورایس (سپاهان)

کمتر کسی فکرش را می‌کرد که تیمی که در پایان نیمه نخست ده‌نفره شده است، در نهایت بازی را به سود خود به پایان برساند، آن هم دیداری را که پیکان بهتر آن را دنبال می‌کرد و بیش از سپاهان موقعیت می‌ساخت. مورایس با اتخاذ تدابیر درست در نیمه دوم تنها حربه خطیبی و پیکان برای گلزنی یعنی ضد حمله را بست تا روی تک موقعیت‌ها شانسش را برای برتری امتحان کند، تک موقعیت‌هایی که به تور نشست تا یک برد خاطره‌انگیز برای سپاهان رقم بخورد.

ترین​‌های هفته چهارم لیگ برتر فوتبال

دروازه‌بان هفته: علیرضا حقیقی (هوادار)

علیرضا حقیقی، دروازه‌بان هوادار مقابل ذوب‌آهن روز خوبی را پشت سر گذاشت و بارها موقعیت‌های خوبی را از مهاجمان ذوب‌آهن گرفت. او بیشترین نقش را در یک امتیازی که تیمش از فولادشهر به تهران برد، ایفا کرد.

خط دفاعی: مرتضی پورعلی‌گنجی (پرسپولیس)، امین جهان‌کهن (آلومینیوم)، رامین رضائیان (سپاهان)، پوریا آریاکیا (ذوب‌آهن)

گلزنان سرنوشت‌ساز سپاهان و پرسپولیس یعنی رامین رضائیان و مرتضی پورعلی‌گنجی هر دو جزو خط دفاعی تیم‌هایشان بودند، این دو که در فاز دفاعی نیز عملکرد مطلوبی داشتند، بهترین مدافعان هفته لقب گرفتند. در اراک امین جهان‌کهن، مدافع آلومینیوم علاوه بر کلین‌شیت خوبی که همراه تیمش ثبت کرد پاس یکی از گل‌های تیمش را به لیموچی داد. پوریا آریاکیا، وینگ بک چپ ذوب‌آهن نیز روز خوبی برابر هوادار داشت و اگر خوش‌شانس بود می‌توانست گل یا پاس گل در این هفته داشته باشد.

ترین​‌های هفته چهارم لیگ برتر فوتبال

خط هافبک: مسعود ریگی (پرسپولیس)، محمدجواد حسین‌نژاد (سپاهان)، محمدرضا عباسی (نساجی)، مهرداد محمدی (استقلال)

یک ارسال زیبا که منجر به گل شد کافی بود تا مسعود ریگی در اولین حضور فیکسش در ترکیب پرسپولیس نقش گره‌گشا را ایفا کرده باشد. در سوی دیگر محمدجواد حسین‌نژاد، بهترین بازیکن سپاهان در جریان برتری سه بر یک این تیم برابر پیکان بود، بازیکنی که دو پاس گل داد و در کارهای دفاعی نیز عملکرد خوبی داشت. در قائم‌شهر محمدرضا عباسی با یک گل و یک پاس گل نقش زیادی در پیروزی سه بر یک نساجی برابر صنعت نفت داشت. مهرداد محمدی که برای اولین بار در ترکیب اصلی تیم نکونام قرار می‌گرفت، زننده هزارمین گل استقلال در لیگ برتر شد و البته همین گل او باعث واریز سه امتیاز برای استقلال شد.

خط حمله: مهدی لیموچی (آلومینیوم)، رضا اسدی (سپاهان)

مهدی لیموچی، پدیده جوان آلومینیوم بهترین بازیکن هفته بود، او دو بار دروازه شمس آذر را باز کرد و هر دو بار نیز با شوت‌های زیبا این کار را انجام داد. در تهران رضا اسدی، مهاجم سپاهان برای چهارمین بازی متوالی گلزنی کرد تا رکورد جالبی برای سپاهان بر جای گذاشته باشد، رضا اسدی که با ضربه سری زیبا در نیمه نخست بازی را به تساوی کشاند، در نیمه دوم نیز به‌خصوص در کارهای دفاعی موفق عمل کرد.

گل هفته: مهدی لیموچی (آلومینیوم)

حرکت در عرض در محوطه جریمه حریف و شوتی ناگهانی و دقیق. این شرح گلی است که مهدی لیموچی به شمس آذر زد و همین گل استارت پیروزی خوب اراکی‌ها را در خانه زد. این گل را در ادامه تماشا می‌کنیم:

کد خبر 684090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.