خنک‌ترین و گرم‌ترین شهرستان اصفهان کدام است؟

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره هشدار هواشناسی سطح زرد با توصیف وزش باد، گردوخاک، کاهش دید و کیفیت هوا در استان، گفت: فعالیت این سامانه از روز شنبه آغاز و تا پایان وقت یکشنبه پنجم شهریورماه در مناطق مستعد تداوم دارد.

آسیه آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به پیش‌بینی وضعیت جوی هوای استان اصفهان اظهار کرد: بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی بیانگر تداوم جو پایدار طی امروز و فردا بر روی استان است.

وی افزود: بر این اساس وضعیت جوی در بیشتر مناطق به صورت صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد و از بعدازظهر گاهی افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: از روز شنبه _چهارم شهریورماه_ در ساعات بعدازظهر گاهی وزش باد شدید به ویژه در مناطق غربی و در شمال شرق همراه با گردوخاک محلی نیز پیش‌بینی می‌شود که منجر به کاهش دید و کیفیت هوا در این مناطق و تا حدی مرکز استان خواهد شد.

وی درباره هشدار هواشناسی سطح زرد با توصیف وزش باد، گردوخاک، کاهش دید و کیفیت هوا در استان، تصریح کرد: فعالیت این سامانه از روز شنبه آغاز و تا پایان وقت یکشنبه پنجم شهریورماه در مناطق مستعد تداوم دارد.

آقایی فعالیت وزش باد، گردوخاک، وقوع تندبادلحظه‌ای در اوایل شب در مناطق شمال شرق و شرق، خیزش گردوخاک با کاهش دید و کیفیت هوا را از مخاطرات این سامانه دانست و گفت: شهرستان‌های خوروبیابانک، چوپانان، اردستان، مهاباد، زواره، انارک، نائین، ورزنه، بادرود، اصفهان، شرق اصفهان، نجف‌آباد، مورچه خورت، مبارکه، زرین‌شهر و کبوترآباد مستعد فعالیت‌های سامانه است.

وی اظهار کرد: خیزش گردوخاک، کاهش شعاع دید و کیفیت هوا، بالا رفتن عدد شاخص کیفیت هوا، قرار گرفتن در شرایط ناسالم، آسیب به سازه‌های موقت، احتمال شکستن درختان فرسوده و کهنسال و نهال‌ها، احتمال اختلال در مسیرهای مواصلاتی با استان‌های سمنان و یزد از اثرات مخاطرات سامانه وزش باد و خیزش گردوخاک است.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان افزود: اجتناب از حضور در فضای باز به ویژه گروه‌های حساس، مستحکم کردن سازه‌های موقت، استفاده از بادگیر و قیم در باغات، مدیریت و محافظت از صنایع حساس به گردوخاک، عدم توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره توصیه می‌شود.

وی با بیان اینکه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت، گفت: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعت‌های امروز به ۳۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا، به ۲۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

آقایی خاطرنشان کرد: خوروبیابانک با دمای ۴۲ درجه سانتی‌گراد و بوئین‌میاندشت با دمای ۱۰ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق استان اصفهان هستند.

کد خبر 682480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.