تخصیص بودجه محرومیت‌زدایی به محلات کمتر برخوردار منطقه ۱۱ شیراز

شهردار منطقه یازده شیراز از اجرای طرح‌های عمرانی گوناگون در محلات کمتر برخوردار این منطقه خبر داد و گفت: به منظور رفع محرومیت از چهره محلات در منطقه یازده، ۴۸ میلیارد تومان بودجه تخصیص یافته است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی فراشائیان امروز _سه‌شنبه بیست‌وچهارم مردادماه_ در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح‌های عمرانی در محلات گوناگون منطقه یازده به ویژه در بافت‌های فرسوده، اظهار کرد: لوله‌گذاری دفع آب‌های سطحی دو محله قناعت پیشه و شاهیجان و ساماندهی پیاده‌روهای محله قدیم پودونک از طرح‌های محرومیت‌زدایی در دست انجام این منطقه است.

وی افزود: با توجه به اینکه بافت قدیم محله پودونک به صورت ریزدانه بوده و بیشتر گذرگاه‌های آن دارای پهنای کمتر از شش متر است، خدمات‌رسانی شهرداری و دیگر دستگاه‌های امدادی همچون اورژانس و آتش‌نشانی را با دشواری روبه‌رو کرده است که شهرداری منطقه یازده در پی اجرای طرح‌هایی برای گره گشایی از این مشکلات است.

شهردار منطقه یازده شیراز تصریح کرد: از جمله اقدامات زیربنایی و اساسی که در قالب طرح محرومیت‌زدایی در بخش‌های یاد شده انجام می‌شود فعالیت‌هایی همچون زیرسازی، روکش آسفالت، جدول‌گذاری، کانیو گذاری، اصلاح شیب، سرپوشیده کردن جداول برای بهداشت و افزایش ایمنی در رفت و آمد شهروندان، نقاشی دیواره‌ها، لایروبی چاه‌های قدیمی، ساخت چاه‌های جذبی برای دفع آب‌های سطحی و لایروبی جداول است.

فراشائیان با اشاره به اینکه رسیدگی به بافت‌های فرسوده یکی از معضلات و مسائل پیش روی کلان شهرها به ویژه شیراز است و بسته به شرایط، برنامه‌های گوناگونی برای ساماندهی این بافت‌ها تعریف می‌شود، اضافه کرد: برای زدودن گرد و غبار محرومیت از چهره محلات در منطقه یازده ۴۸ میلیارد تومان بودجه تخصیص یافته است.

شهردار منطقه یازده گفت: تکمیل زیرساخت‌های مهم و توجه به محیط زندگی مردم به ویژه در محلات کم‌برخوردار به جهت جلب رضایت شهروندان از اولویت‌های شهرداری منطقه یازده است.

کد خبر 680124

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.