روایتی از بازدید سرزده شهردار از منطقه ۸ اصفهان

شهرداری منطقه هشت امروز ( پنجشنبه) مقصد بازدید سرزده شهردار اصفهان بود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، پیش از ظهر امروز_ پنجشنبه نوزدهم مردادماه_ خبر بازدید سرزده شهردار را به دفتر خبرگزاری می‌دهند؛ انتظار بازدید در روزی که خیلی از همشهریان و کارمندان در تدارک تعطیلات آخر هفته هستند را نداشتیم اما گویا تعطیلات برای شهردار تفاوتی ندارد.

حوالی ظهر به مقصد شهرداری حرکت کردیم و در پارکینگ شهرداری منتظر شهردار و همراهان، ماندیم، هیچکس از مقصد خبر ندارد، همراه یکی از کارکنان اداره ارتباطات شهرداری و یک عکاس، پشت خودرو شهردار حرکت می‌کنیم.

همراهانم در خودرو منطقه مورد نظر شهردار را حدس می‌زنند، تا به اینجا مناطق هفت، هشت و ۱۲ شانس بیشتری دارند اما وارد خیابان جابر انصاری و منطقه هشت می‌شویم.

در پارکینگ پیاده می‌شویم و به سمت ساختمان اداری راه می‌افتیم، شهردار، مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری و مدیرکل حوزه شهردار و امور شورای اسلامی شهر زودتر وارد شده‌اند.

روایتی از بازدید سرزده شهردار به منطقه ۸ اصفهان

علی باقری، مدیر منطقه هشت شهرداری اصفهان در این دیدار شهردار را همراهی می‌کند. قاسم‌زاده ابتدا با کارکنانی که انتظار حضور او در محل کارشان را نداشته‌اند، احوال پرسی می‌کند.

سراغ تمام بخش‌های شهرداری منطقه هشت که ساختمان عریض و طویل و پیچیده‌ای دارد می‌رویم، قاسم‌زاده به همه کارکنان خداقوت می‌گوید و پای درد دل‌شان می‌نشیند.

یکی از کارکنان بخش مالی می‌گوید: «از وضعیت کنونی رضایت دارد، مردم باید خبر داشته باشند چه اتفاقاتی در سازمان‌ها می‌افتد و ما چیزی خارج از ضابطه نداریم»، شهردار با خنده می‌گوید: «همین اول کار شارژمان کردی.»

وارد اتاقی می‌شویم که تعداد زیادی ارباب رجوع دارد، کارمند این بخش از روند تأیید تبصره (۶) گلایه دارد، قاسم‌زاده به آن‌ها راهکارهایی ارائه می‌دهد، دلایل را بررسی می‌کند و قول پیگیری می‌دهد.

مرد مسنی با جدیت از مشکلات صدور پروانه ساختمانی خود به شهردار می‌گوید که فرزندانش به سن ازدواج رسیده‌اند و قصد دارد به طبقات خانه اضافه کند اما شهردار می‌گوید: «باید طبق ضابطه‌ها عمل شود.»

روایتی از بازدید سرزده شهردار به منطقه ۸ اصفهان

به سراغ مسئول بخش شهرسازی می‌رویم، شهردار از روند ارائه خدمات غیر حضوری می‌پرسد و او پاسخ می‌دهد: «برای بعضی از فرایندهای صدور پروانه شهروندان مجبور به مراجعه حضوری هستند، حضور افراد کم‌تر شده است، اما محسوس نیست، شهرسازی الکترونیک جای کار بسیار دارد به‌ویژه برای افرادی از جامعه که سواد کافی ندارند.»

یکی از باجه‌های وسط سالن مربوط به میز خدمت است، مسئول این بخش از ارائه ۳۰ خدمت از خدمات شهری در این بخش توضیح می‌دهد و از حجم زیاد کار و مرخصی نداشتن در طول سال گلایه‌مند است.

وارد بخش حمل‌ونقل و ترافیک می‌شویم «علی قاسم‌زاده» روند پیگیری پروژه‌های ترافیکی منطقه را جویا می‌شود، پس از آن معاونت فرهنگی، برنامه‌های منطقه هشت در دهه سوم محرم را شرح می‌دهد.

روایتی از بازدید سرزده شهردار به منطقه ۸ اصفهان

به سراغ مأموران بازدید می‌رویم، در این بخش یکی از ارباب‌رجوع‌های خانم، شهردار را که می‌بیند به‌سمت ما می‌آید و از وظیفه‌شناسی تعدادی از کارکنان تعریف می‌کند، معتقد است که باید آن‌ها تشویق شوند.

در بخش املاک و آزادسازی یکی از کارکنان که دیگر سن‌وسالی از او گذشته نظرمان را جلب می‌کند، بسیار خوش‌رو و سرحال است، می‌گویند او را به کمک جوانان فراخوانده‌اند تا از تجربیات ارزشمندی که دارد بهره بگیرند.

کارمند کارپردازی از معامله آهن به بهترین قیمت در کشور خبر می‌دهد و در بخش شهرسازی یکی از کارکنان خانم با خوش‌حالی خبر می‌دهد که در شرف بازنشستگی است، قاسم‌زاده به او می‌گوید به شرطی از این دوران لذت خواهد برد که برنامه‌ریزی داشته باشد در غیر این صورت دلتنگ همین روزهای پرکار می‌شود.

خانم جوان دیگری به محض دیدن شهردار به احترام او بلند می‌شود و با خنده از دورانی یاد می‌کند که در دبیرخانه پایتخت فرهنگی با قاسم‌زاده همکار بوده و یاد خاطرات خوش آن زمان برایشان زنده می‌شود، کارمند بخش نوسازی اما از اجحافی که در حق کارکنان این قسمت می‌شود، گله‌مند است.

روایتی از بازدید سرزده شهردار به منطقه ۸ اصفهان

وارد آبدارخانه می‌شویم، از دیدن شهردار خوشحال می‌شوند و با روی خوش از او استقبال می‌کنند، قاسم‌زاده می‌گوید: «دلگرمی تمام کارکنان به شما است، خداقوت می‌گویم»، آن‌ها درخواست گرفتن عکس دستی جمعی با شهردار را دارند که وی به‌شدت استقبال می‌کند و عکس زیبایی در آبدارخانه شهرداری ثبت می‌شود، البته آن‌ها با توجه به وسعت ساختمان شهرداری از حجم زیاد کارشان شکایت و درخواست اضافه شدن حداقل دو نیروی دیگر به جمعشان را دارند.

در ادامه وارد بخش بایگانی می‌شویم، دیوار پشت سر کارمند بایگانی با عکس شهدا مزین شده است، وی از علاقه‌اش به هم‌رزمانش می‌گوید، قسمت عریض و طویل بایگانی را نشانمان می‌دهد و تعریف می‌کند که تمام پرونده‌ها را خودش در طول ۳۰ سال چیده و منظم کرده است، باقری، مدیر منطقه هشت از این نیروی متعهد تمجید می‌کند، با اینکه دو هفته از بازنشستگی او گذشته اما با توجه به نداشتن فرد جایگزین باز هم در محل کارش حاضر می‌شود تا کارها زمین نماند.

به چند قسمت دیگر هم سر می‌زنیم، حتی در آخر وارد پارکینگ می‌شویم و به دفتر ترابری می‌رویم، قاسم‌زاده با رانندگان هم خوش و بش می‌کند و خسته نباشید می‌گوید، در پایان نیز کارکنان بخش حفاظت فیزیکی هم که زیر آفتاب مأموریت خود را انجام می‌دهند، ملاقات می‌کنیم.

روایتی از بازدید سرزده شهردار به منطقه ۸ اصفهان

به اذان ظهر نزدیک می‌شویم، مدیر منطقه هشت شهرداری، شهردار اصفهان را برای ارائه گزارش عملکرد منطقه و گپ و گفتی صمیمی به اتاق جلسات دعوت می‌کند و این دیدار سرزده با اقامه نماز جماعت در نمازخانه شهرداری منطقه هشت به پایان می‌رسد.

گزارش از: سوگند پورکمالی

کد خبر 679028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.