کمیته‌ای مستقل برای علت‌یابی حادثه متروی علی‌آباد تشکیل شود

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: کمیته‌ای مستقل برای پیگیری و علت‌یابی حادثه متروی علی‌آباد پایتخت باید تشکیل و با افرادی که مقصر هستند، برخورد قانونی شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، احمد صادقی امروز _یکشنبه پانزدهم مردادماه_ در صدوشصت‌وهفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: بابت اتفاق رخ داده در پله برقی محدوده متروی علی‌آباد متأسف هستم، پیشنهاد من این است که کمیته‌ای مستقل برای علت‌یابی این حادثه مأمور شود تا دیگر شاهد تکرار حوادث مشابه نباشیم، مقصریابی انجام خواهد شد و با افرادی مقصر هستند، برخورد قانونی می‌شود.

وی افزود: یکی از انتظارات ما به عنوان اعضای شورا این است که پاسخ تذکراتمان به‌موقع داده شود، در چند مورد تذکراتی داده‌ام که هنوز پاسخ آن را دریافت نکرده‌ام از جمله تذکری که پیرامون حُسن اجرای قانون حفظ و گسترش فضای سبز در تاریخ دوازدهم اردیبهشت‌ماه به شماره نامه ۱۹۷۷ ارسال شده است یا در مورد تذکر دیگری درباره برگزار نشدن نمایشگاه در محل شهر آفتاب که در تاریخ بیستم اردیبهشت به شماره نامه ۲۵۵۹ ارسال شد، هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ام.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مواردی درباره سایت شفافیت خاطرنشان کرد: در بخش سفرهای خارجی هنوز گزارش سفر اضافه نشده است که امیدواریم شهرداری هرچه سریع‌تر این مصوبه را به اجرا بگذارد.

امانی ادامه داد: شش مورد به عنوان اسناد مساعدت به اشخاص حقوقی روی سایت قرار داده شده است که بخش‌های ناقص زیادی دارد و میزان کمک و اطلاعات مربوط به اسامی و دلایل کمک در سایت نیست و باید روی سایت قرار گیرد، به‌رغم پیگیری‌های قبلی، هنوز دو نفر به عنوان وکیل شهرداری در بخش وکلا بارگذاری شده است که امیدوارم با جدیت و دقت تکمیل شود.

صادقی اضافه کرد: به نظر می‌رسد بخش حواله معاملات روی سایت شفاف به‌روز نیست، چراکه آخرین قراردادهای این بخش مربوط به سال ۱۴۰۰ است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در برنامه چهارم شهرداری، بندهای خوب و مترقی درباره هوشمندسازی گنجانده شده که ضروری است شهرداری زودتر اجرای آن‌ها را گزارش کند، چراکه به‌طور قطع محقق شدن این موارد، سبب بهبود وضعیت تعامل شهرداری و شهروندان خواهد شد.

وی افزود: مصوبه الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه یکپارچه کردن درگاه صدور مجوزها، گواهی‌ها، استعلامات و خدمات غیرحضوری شهرداری تهران هنوز اجرایی و لایحه مربوطه ارسال نشده است، در حالی که از تصویب این مصوبه بیش از ۱۴ ماه می‌گذرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: تدوین و اجرای مصوبه، مشکلات مردم در گرفتن مجوز و گواهی و استعلامات را رفع می‌کند، به سهولت زندگی شهروندان کمک خواهد کرد و مصوبه الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه اصلاح فرآیند صدور پروانه، هنوز منجر به ارائه لایحه نشده است.

کد خبر 678082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.