محصولات کشاورزی ایران وارد فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه می‌شود

در پی سفر هیات تجاری اقتصادی استان مازندران به کشور روسیه، امضای نخستین قرارداد تامین موادغذایی و محصولات کشاورزی و باغی ایران برای یکی از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه به انجام رسید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، هیئت تجاری اقتصادی استان مازندران به ریاست استاندار مازندران از هفته گذشته به استان‌های ولگاگراد، آستاراخان، سامارا و شهر مسکو سفر کرده است که در مرحله نهایی این سفر امضای تفاهم‌نامه‌های اقتصادی تجاری در دستور کار قرار گرفته است.

عصر امروز سی تیرماه، قرارداد با شرکت زنجیره‌ای بوختا در روسیه زیر مجموعه هلدینگ تشیر با محوریت شرکت روماک‌گستر مازندران با حضور جلالی سفیر ایران در روسیه و نیز استانداران مازندران و سامارا به انجام رسید.

با وجود افزایش صادرات محصولات کشاورزی مواد غذایی و باغی ایران به روسیه تاکنون نشان تجاری ایران وارد فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه نشده بود و با این قرارداد یک شرکت بخش خصوصی از استان مازندران پیش قدم شد تا از این به بعد محصول ایرانی با نام و نشان کشورمان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای شرکت مادر تخصصی تشیر که در ردیف ۵۰ شرکت بزرگ روسیه است به طور منظم عرضه شود.

گفته می‌شود این سند آغاز راه با شرکت‌های ایرانی است تا بتوانند محصولات ایرانی را به شرکت‌های روسی برسانند.

ساخت پروژه‌های مشترک در زمینه سیستم‌های لجستیک و تأمین کالا و نیز راه‌اندازی گلخانه‌های رامسر و بازارچه مخصوص عرضه مستقیم کالا در مسکو از اهداف این قرارداد عنوان شده است.

سفر تجاری و اقتصادی مازندران با مقامات چهار استان روسیه به مرحله امضای اسناد همکاری رسیده است.

استاندار مازندران در حاشیه این مراسم، گفت: این قرارداد شروع خوبی برای قراردادهای مهم دیگر خواهد بود.

سید محمود حسینی‌پور با بیان اینکه به دستور رئیس‌جمهور کریدور شمال جنوب را فعال می‌کنیم، تاکید کرد: برای فعال کردن تجارت ۱۰ میلیون دلاری با روسیه که رئیس‌جمهور توقع دارند تلاش‌های اینچنینی در حال انجام است و امیدواریم در این مسیر و با وجود سه بندر مهم در استان مازندران رسیدن به این هدف محقق شود.

کد خبر 674852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.