تامین ۱۵ هزار تخت بیمارستانی از ابتدای دولت سیزدهم

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در زمینه پروژه‌های درمانی بیش از ۵۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور تامین خواهد شد، که از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۱۵ هزار تخت به بیمارستان‌های بزرگ تحویل داده شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، بهروز رحیمی امروز _پنجشنبه پانزدهم تیرماه_ در حاشیه آئین رونمایی از دستگاه پت‌سی‌تی‌اسکن بیمارستان فارابی و افتتاحیه اولین مرکز جامع سنجش و ارتقای سلامت منابع انسانی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از اتفاقات خوب در نظام سلامت به ویژه دولت سیزدهم و با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، توجه به زیرساخت‌های سلامت بود.

وی افزود: در حوزه‌های درمان، بهداشت و آموزش، سیاست وزارت بهداشت اتمام پروژه‌های ناتمام در حوزه سلامت بود، همچنین در حوزه بهداشت تاکید بر آماده‌سازی زیرساخت‌های اجرایی برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: در قالب تفاهمنامه‌ای که با دانشگاه‌های علوم پزشکی داریم از ابتدای دولت سیزدهم در کل کشور بیش از ۴ هزار پروژه بهداشتی را در دستور کار قرار دادیم که تاکنون بیش از ۲ هزار پروژه را در استان‌های مختلف با اولویت مناطق مرزی و کمتر برخوردار به اتمام رساندیم.

وی ادامه داد: بیش از ۵۵۰۰ پروژه بهداشت، درمان و آموزش داریم که تمام پروژه‌ها نقطه امیدی برای نظام سلامت کشور هستند.

رحیمی گفت: سعی می‌کنیم با منابعی که برای پروژه‌ها پیش‌بینی شده و با همکاری سازمان برنامه و بودجه و تأمین منابع مورد نیاز، ۲ هزار پروژه باقیمانده را به اتمام برسانیم؛ این برنامه در حال حاضر در بسیاری از استان‌ها در حال انجام است و برای سراسر کشور نیز انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: در راستای پروژه‌های درمانی بیش از ۵۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور در دست ساخت داریم، که از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۱۵ هزار تخت به بیمارستان‌های بزرگ تحویل داده شده است؛ این مهم در قالب سفرهای استانی ریاست جمهوری به عنوان پروژه‌های اصلی قرار می‌گیرد و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال جاری ۱۰ هزار تخت بیمارستانی دیگر به بیمارستان‌ها تحویل دهیم تا به صورت عملی از ابتدای روی کار آمدن دولت تا پایان سال جاری ۲۵ هزار تخت بیمارستانی برای خدمت به مردم تأمین کرده باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به جزئیات ۲ هزار پروژه بهداشتی ناتمام و باقیمانده، گفت: این پروژه‌ها در قالب خانه بهداشت، مراکز بهداشت درمانی روستایی و پایگاه‌های سلامت با اعتباری بالغ‌بر ۷ هزار میلیارد تومان در کل کشور هستند که از سال گذشته تاکنون بیش از ۳ هزار میلیارد تومان تأمین اعتبار شده و در بودجه امسال نیز اعتباراتی برای این پروژه‌ها پیش‌بینی شده است.

وی افزود: با همکاری خوبی که کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی داشتند، در بودجه ۱۴۰۲ منابع لازم برای اتمام پروژه‌های بهداشتی را پیش‌بینی کردیم.

رحیمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پروژه‌های نظام سلامت بیش از ۴۵ درصد پیشرفت دارد و سعی می‌کنیم از آغاز تا پایان پروژه را مدیریت کنیم تا پروژه‌های نیمه تمام ایجاد نکنیم.

کد خبر 671621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.