آخرین مصوبات هیئت دولت از زبان بهادری جهرمی

سخنگوی دولت آخرین مصوبات هیات دولت را تشریح کرد و گفت: یکی از مصوبات لایحه ای به پیشنهاد معاونت حقوقی بود که در کمیسیون های دولت است که به منظور حمایت از اتباع اعم از شرکت ها و اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی در برابر تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه بررسی شده است.

به گزارش ایمنا، علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره مصوبات دولت در روز چهارشنبه ۱۷ خردادماه، اظهار کرد: امروز در جلسه دولت به ریاست آیت‌الله رئیسی مصوبات متعددی به تصویب هیات وزیران رسید که شامل برخی از مجوزهای پیش امضا و موافقت‌نامه‌هایی است که قرار است در سفر آتی رییس جمهور به آمریکای جنوبی منعقد شوند و مجوزها به وزارتخانه‌های مرتبط داده شده است.

وی ادامه داد: یکی از مصوبات هیات وزیران تصویب لایحه‌ای به پیشنهاد معاونت حقوقی بود که در کمیسیون‌های دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. این لایحه به منظور حمایت از اتباع اعم از شرکت‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی در برابر تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه است.

به گفته سخنگوی دولت در این لایحه حمایت حقوقی و دیپلماتیک از اتباع و فعالان اقتصادی، نخبگان و شخصیت‌های مردمی صورت گرفته است که از جنبه‌های مختلف موثر است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه یکی از مصوبات مهم امروز، تصویب لایحه اساسنامه منطقه مکران بود، مطرح‌کرد: سال‌های سال قانون‌گذار این موضوع را تکلیف کرده بود که دولت این لایحه را تقدیم کند اما در ادوار مختلف معطل مانده بود.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم اساسنامه‌ای را به تصویب رساند که مطابق آن، تمامی اختیارات لازم برای پیشرفت و توسعه منطقه، به سازمانی که برای مکران فعال خواهد شد، اعطا می‌شود. همچنین پیشنهاد شده همه امکانات، دارایی‌ها، اموال و اختیارات دستگاه‌های اجرایی به همین سازمان واگذار شود.

براساس گفته بهادری جهرمی این مصوبه استثناهای بسیار محدودی از جمله حوزه دفاعی و خارجه دارد اما به صورت کلی تحولی در نظام حکمرانی محلی کشور رقم می‌زند.

بهادری جهرمی تاکید کرد: امید است با موفقیت طرح بتوانیم در موضع‌های مشابه از تجربه مکران، الگوبرداری کنیم.

کد خبر 665746

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.