بازماندن سپاهان و الکویت از صعود به نیمه‌نهایی با یک بدشانسی عجیب

تیم‌های سپاهان ایران و الکویت کویت در شرایطی به نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های آسیا نرسیدند که با صعودکننده‌ها هم‌امتیاز بودند اما به‌خاطر تفاضل‌گل در این امر ناکام ماندند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، بیست‌وپنجمین دوره رقابت‌های جام باشگاه‌های هندبال مردان (۲۰۲۳) آسیا به‌میزبانی ایران و استان اصفهان از پنج‌شنبه هفته گذشته رسماً آغاز شد و روز گذشته _سه‌شنبه شانزدهم خردادماه ۱۴۰۲_ پس از انجام ۱-۲۵ بازی در مرحله گروهی به پایان رسید و هشت تیم خودشان را پس از استراحت یک‌روزه برای دیدارهای مرحله دوم آماده می‌کنند.

از گروه اول این رقابت‌ها دو تیم الریان قطر و الکاظمه کویت به مرحله نیمه‌نهایی صعود کردند؛ سپاهان ایران با حضور در جایگاه سوم به بازی پنجمی و ششمی رفت و نماینده عمان نیز باید برای جایگاه هفتمی و هشتمی یک‌بازی دیگر را به انجام برساند. در گروه دوم نیز الدحیل قطر به‌همراه النجمه بحرین اول و دوم شدند و به نیمه‌نهایی راه یافتند.

با این وجود تیم الکویت کویت سوم گروه دوم شد و باید در بازی پایانی‌اش برای تعیین جایگاه پنجمی و ششمی به‌مصاف سپاهان برود؛ نیروی‌زمینی شهیدشاملی ایران نیز پس از اینکه نتوانست به نیمه‌نهایی برود، چهارمی گروه مرگ را به‌دست آورد و حریف نماینده عمان شد. بازی تیم‌های جونیور کلاب چین و نماینده هند نیز به‌علت انصراف هندی‌ها با نتیجه فنی ۱۰ بر صفر به‌سود چین رقم خورد.

بازماندن سپاهان و الکویت از صعود به نیمه‌نهایی با یک بدشانسی عجیب

اما نکته جالب در صعود تیم‌های اول و دوم هر گروه به نیمه‌نهایی و ناکامی تیم‌های سوم این است که هر سه‌تیم برتر گروه اول و دوم بایکدیگر امتیازات برابری داشتند و تا بازی پایانی امیدشان را برای صعود به نیمه‌نهایی حفظ کرده بودند. اما در نهایت اسیر قانون مسابقات شدند تا سپاهان و الکویت به نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های هندبال ۲۰۲۳ آسیا نرسند.

الریان قطر، الکاظمه کویت و سپاهان ایران در گروه A همگی سه برد، یک شکست و شش امتیاز داشتند اما تفاضل‌گل الریان قطر ۴۱+ و الکاظمه کویت ۲۵+ بود؛ درحالی‌که طلایی‌پوشان نصف‌جهان تفاضل‌گل ۱۲+ را در جدول ثبت کرده بودند. ضمن اینکه قانون بازی رودررو در این مسابقات اولویت نداشت و اگر چنین می‌شد سپاهان باتوجه به پیروزی مقابل الکاظمه، حالا خودش را برای نیمه‌نهایی آماده می‌کرد.

در گروه B نیز تیم‌های الدحیل قطر، النجمه بحرین و الکویت کویت پس از چهار برد و یک شکست، هشت امتیاز جمع کرده بودند اما تفاضل‌گل الدحیل قطر و النجمه بحرین به‌ترتیب ۳۴+ و ۳۰+ بود. الکویت که نتوانست به نیمه‌نهایی برسد نیز در تفاضل‌گل نسبت به النجمه ۱۰ گل کمتر داشت تا یکی از مدعیان حضور در فینال نیز به‌همین دلیل از راهیابی به جمع چهار تیم برتر بازبماند.

بازماندن سپاهان و الکویت از صعود به نیمه‌نهایی با یک بدشانسی عجیب

به گزارش ایمنا، دیدارهای مرحله نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های هندبال مردان ۲۰۲۳ آسیا فردا پیگیری می‌شود که در بازی نخست تیم‌های الریان قطر و النجمه بحرین از ساعت ۱۵ در سالن ۲۵ آبان مجموعه‌ورزشی نقش‌جهان به‌مصاف هم می‌روند و ساعت ۱۷ نیز الدحیل دیگر تیم قطری برابر الکاظمه کویت می‌ایستد و این احتمال وجود دارد که فینال تمام‌قطری را در این دوره شاهد باشیم.

کد خبر 665696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.