افزایش سرمایه‌گذاری لندن برای توسعه خدمات فراگیر دیجیتالی

شهردار لندن در انگلستان، از افزودن یک میلیون و ۳۰۰ هزار پوند به بودجه سالانه قبلی برای توسعه خدمات فراگیر دیجیتالی خبر داده است.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، صادق خان کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ سراسر شهر را به حمایت از طرح توسعه خدمات دیجیتالی دعوت کرده و مدعی شده است از بودجه‌های شهر نیز مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار پوند به هزینه اختصاصی برای این منظور خواهد افزود. این اقدام با هدف افزایش دسترسی شهروندان پایتخت بریتانیا به خدمات آنلاین اعمال خواهد شد که مدیران امیدوار هستند رویکرد جدید تعداد ساکنان متصل به اینترنت رایگان سراسر شهر را به ۷۵ هزار نفر برساند. این طرح ژوئن سال گذشته به‌طور آزمایشی اجرا شد و هزینه‌ای ۵۴۵ هزار پوندی را برای دولت در بر داشت، اما اثربخش بودن پروژه، شهردار لندن را به توسعه هرچه بیشتر آن سوق داده است.

افزایش سرمایه‌گذاری لندن برای توسعه خدمات فراگیر دیجیتالی

بسیاری از نهادهای دولتی و خصوصی برای توسعه خدمات اینترنتی رایگان به شهروندان لندن اعلام آمادگی کرده و مدعی شده‌اند که تجهیزات قدیمی خود را برای فراگیری خدمات اینترنتی در اختیار نهادهای خیریه مربوطه قرار خواهند داد، ضمن این‌که کسب‌وکارهای مختلف نیز از ارائه کمک‌های مالی برای این منظور خبر داده‌اند. علاوه بر این مدیران لندن در نظر دارند همکاری‌های خود را با نهادهای بازیافت سراسر شهر توسعه دهند و از این طریق به استفاده دوباره از تجهیزات الکترونیکی کمک کنند و پس از تعمیر این وسایل، آن‌ها را به‌طور رایگان در میان شهروندان نیازمند توزیع کنند. البته توزیع این تجهیزات نیز توسط مراکز اجتماعی مختلفی انجام می‌شود که برای توسعه طرح فراگیری دیجیتالی اعلام آمادگی کرده‌اند.

نتیجه تحقیقات مختلف حاکی از آن است که کمپین "دیجیتالی‌سازی لندن" تاکنون بیش از ۱۱ هزار شهروند پایتخت بریتانیا را از آموزش مهارت‌های دیجیتالی بهره‌مند کرده، ضمن این‌که تأمین دو هزار موبایل و لپ‌تاپ را برای شهروندان به دنبال داشته است. علاوه بر این، تاکنون ۲۶ هزار سیم‌کارت رایگان در ۳۲۶ مرکز اجتماعی توزیع شده و همین امر به اتصال شهروندان بیشتری به اینترنت و بهره‌مندی از خدمات دیجیتال منجر شده است.

کد خبر 664767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.