کسب دومین مدال برنز کاروان تکواندو ایران در مسابقات جهانی

آرین سلیمی تکواندوکار تیم ملی کشورمان در وزن ۸۷- کیلوگرم به مدال برنز مسابقات جهانی رسید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، بیست‌وششمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان که از دوشنبه هشتم خردادماه در سالن ۲۵ هزار نفری «کریستال» شهر باکو به میزبانی کشور جمهوری‌آذربایجان با حضور ۹۴۹ تکواندوکار آغاز شده _امروز چهارشنبه دهم خردادماه_ با مبارزات اوزان ۴۹- کیلوگرم بانوان و ۸۰- و -۸۷ کیلوگرم آقایان برگزار شد و ایران ۳ نماینده داشت. در نهایت آرین سلیمی در وزن ۸۷- کیلوگرم مدال برنز را تصاحب کرد.

در وزن ۸۷- کیلوگرم، «آرین سلیمی» دور نخست با «رائول گارسیا مارتینز» از اسپانیا رو به رو شد, و توانست برابر عنواندار گرندپری به برتری با نتیجه ۲ بر یک برسد و راهی مرحله یک‌هشتم نهایی شود. در این مرحله «برایان سالازار» دارنده مدال برنز قهرمانی جهان مکزیک را در ۲ راند شکست داد و حریف «مایکل رودریگز» از آمریکا شد. آرین در این مرحله نیز ۲ بر صفر به پیروزی رسید تا به دور نیمه‌نهایی صعود کند.

در نیمه‌نهایی نماینده ایران با وجود پیروزی مقابل «کانگ» از کره جنوبی در رقابت‌های گرنداسلم ووشی چین در فروردین ماه سال جاری، این بار در یک دیداری نزدیک و نفسگیر بازی را ۲ بر یک در راندشماری به حریف واگذار کرد و در اولین حضور خود در رویداد جهانی، صاحب نشان ارزشمند برنز شد. همچنین در وزن ۴۹- کیلوگرم «غزل سلطانی» و در وزن ۸۰- کیلوگرم «مهران برخورداری» دیگر نمایندگان ایران بودند که به ترتیب نتیجه را به رقبای مصر و ازبکستان واگذار کردند.

به گزارش ایمنا، تا به اینجا تیم ملی ایران توسط «متین رضایی و آرین سلیمی» صاحب ۲ نشان برنز شده است. هدایت تیم ملی در گروه بانوان برعهده مینو مداح به عنوان سرمربی و مهروز ساعی مربی است؛ بیژن مقانلو سرمربیگری تیم آقایان را عهده دار بوده و مسعود حجی زواره به عنوان مربی وی را یاری می‌کند.

کد خبر 664670

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.