آمریکا در موضوع حقوق بشر ذی‌صلاح نیست

دبیر ستاد حقوق بشر با تاکید بر اینکه هیچ کشوری مانند ایران قربانی تروریسم نبوده است، گفت: کشوری را نمی‌توان مثال زد که در حوزه نسل‌کشی و کشتار مردم بی‌‎گناه و نقض حقوق مردم اینگونه نقش‌‎آفرینی کند و وقیحانه مدعی حقوق بشر نیز باشد؛ آمریکا ذی‌صلاح نیست که درباره حقوق بشر صحبت کند.

به گزارش ایمنا، کاظم غریب‌آبادی امروز _سه‌شنبه نهم خردادماه_ در نشست هم‌‎اندیشی و هم‌‎افزایی ستاد مرکزی هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، با اشاره به مناسبت‌های ماه خرداد از جمله ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد اظهار کرد: از اندیشه‌های حضرت امام (ره) درباره آمریکا نباید غافل شد.

وی با بیان اینکه در موضوع افشای حقوق بشر آمریکایی اندیشه‌های حضرت امام (ره) باید مدنظر قرار گرفته شود، افزود: در تولید محتوا و مطالب در این زمینه نیز باید مدون و منسجم عمل شود.

دبیر ستاد حقوق بشر از رونمایی کتاب «حقوق بشر دروغین غرب در اندیشه و گفتمان رهبر معظم انقلاب اسلامی» در هفته حقوق بشر آمریکایی خبر داد.

وی با بیان اینکه در زمینه موضوع حقوق بشر در آمریکا باید جامع‌‎نگری در نظر گرفته شود و این موضوع محدود به چند حوزه نشود، گفت: موضوع حقوق بشر در آمریکا باید در همه حوزه‌‎ها همچون حوزه‌های سیاسی، مدنی، اقتصادی و فرهنگی همچنین حوزه‌های مرتبط با ایران و کشورهای دیگر مورد نظر قرار گیرد.

غریب‌آبادی تصریح کرد: نقض حقوق بشر در آمریکا بسیار زیاد است، در این کشور حقوق سیاه پوستان، رنگین‌پوستان، کودکان و زندانیان در حوزه‌های مختلف نقض می‌شود؛ آمریکا همچنین دارای بیشترین زندانی در جهان است که به بیش از ۲.۵ ملیون نفر می‌رسند، همچنین دارای بیشترین مرگ و میر زندانیان است.

وی گفت: در آمریکا به دلیل نبود مراقبت از زندانیان و نبود تسهیلات بهداشتی و سلامتی همچنین برخوردهای بسیار بد با زندانیان و شکنجه آن‌ها شاهد مرگ و میر هستیم.

دبیر ستاد حقوق بشر ادامه داد: هیچ کشوری نیست که به اندازه آمریکا مردم خود را توسط پلیس به قتل برساند؛ همچنین آمار افرادی که در این کشور با سلاح کشته می‌شوند، بسیار وحشتناک است و رقم آن تا ۳۰ هزار نفر می‌رسد.

دبیر ستاد حقوق بشر در بخشی دیگر با بیان اینکه در آمریکا حق حیات نیز سلب می‌شود، گفت: پلیس آمریکا در بسیاری از صحنه‌ها روی مردم این کشور سلاح می‌‎کشد و احترامی به حق حیات، مهاجران، رنگین‌پوستان و حقوق زندانیان گذاشته نمی‌‎شود.

وی اضافه کرد: مصادیق نقض حقوق بشر در آمریکا بسیار زیاد است و از زمان پیدایش آمریکا تاکنون، دولتمردان این کشور جرم و جنایت‌‎هایی علیه مردم خود انجام داده‌اند؛ همچنین اقدامات آمریکا علیه دیگر کشورها همچون کشورهای آفریقایی یا ویتنام در تاریخ ثبت شده است.

حمایت مالی، سیاسی و امنیتی آمریکا از گروه‌های تروریستی

غریب‌آبادی با اشاره به جنگ عراق و افغانستان و کشته شدن بسیاری از مردم بی‌گناه این کشور در جریان تجاوز آمریکا اظهار کرد: نزدیک به ۵۰۰ هزار کودک تنها در اثر تحریم‌های آمریکا علیه عراق جان خود را از دست دادند؛ آمریکا همچنین در جنایت‌هایی که رژیم صهیونیستی علیه فلسطین انجام می‌‎دهد نیز مسئولیت مستقیم دارد؛ این موضوعات تنها نمونه‌‎هایی از جنایت‌های آمریکا در حق بشریت است.

وی ادامه داد: کشوری را نمی‌توان مثال زد که در حوزه نسل‌کشی و کشتار مردم بی‌‎گناه و نقض حقوق مردم اینگونه نقش‌‎آفرینی کند و وقیحانه مدعی حقوق بشر نیز باشد؛ آمریکا ذی‌صلاح نیست که درباره حقوق بشر صحبت کند.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه مردم ایران نقض حقوق بشر را به‌طور مستقیم در اثر اقدامات آمریکا درک کردند، گفت: جنایت‌های حقوق بشری آمریکا در حوزه‌های تحریم‎ علیه مردم ایران و دیگر کشورها و همچنین نقش این کشور در تروریسم باید بیش از پیش بررسی و برجسته شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کشوری مانند ایران قربانی تروریسم نبوده است، ادامه داد: آمار قربانیان تروریسم در ایران رقمی بین ۱۷ تا ۲۰ هزار نفر است.

غریب‌آبادی افزود: منافقان با وجود اینکه به دلیل تصمیمات سیاسی آمریکا و کشورهای غربی از فهرست گروه‌های تروریستی خارج شدند، اما همچنان مشغول فعالیت‌های تروریستی هستند.

وی با اشاره به حمایت مالی، سیاسی و امنیتی آمریکا از گروه‌های تروریستی گفت: هر جا ردی از گروه‌های تروریستی است، حمایت آمریکا دیده می‌‎شود.

دبیر ستاد حقوق بشر اضافه کرد: وقتی که ایران امکانات خود را به فرماندهی سردار سلیمانی برای مقابله با تروریست‌ها بسیج کرد، آمریکایی‌ها جبهه دفاع از تروریسم را راه انداختند و هدف اصلی آن‌ها نجات تروریسم بود.

منبع: میزان

کد خبر 664408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.