۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۲
هوای اصفهان سالم ثبت شد

سنجش کیفیت هوا، امروز در ساعت منتهی به هفت صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۹۳ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، وضعیت هوای اصفهان امروز _سه شنبه نهم خردادماه_ به شرح زیر است:

سنجش کیفیت هوای امروز در ساعت منتهی به هفت صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۹۳ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

امروز دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه پروین با شاخص ۱۰۵ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارد. ایستگاه رودکی با شاخص ۸۰ در وضعیت هوای سالم (زرد) است.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های احمدآباد، خرازی، استانداری اصفهان، کاوه، جی، میثاق، خواجو، باغ غدیر، دانشگاه فعال نیست.

در حال حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان اصفهان به‌جز شهر اصفهان، ایستگاه سجزی، مبارکه و شاهین‌شهر است. شاخص کیفی هوای سجزی با قرار گرفتن روی عدد ۷۹، شاهین‌شهر با شاخص ۸۰ و مبارکه با شاخص ۵۲ در وضعیت هوای سالم (زرد) است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا همچون مونوکسید کربن، دی‌اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف دارد، به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 664278

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.