نخستین مدال کاروان تکواندو ایران در مسابقات جهانی به‌رنگ برنز

متین رضایی تکواندوکار تیم ملی ایران در وزن ۶۸- کیلوگرم به برنز دست یافت تا نخستین مدال کاروان کشورمان در مسابقات جهانی به‌دست بیاید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، بیست‌وششمین دوره رقابت‌های تکواندوی قهرمانی جهان از امروز _دوشنبه هشتم خردادماه_ در شهر باکو به میزبانی کشور جمهوری آذربایجان آغاز شد که در روز اول رقابت‌ها «متین رضایی» در وزن ۶۸- کیلوگرم و «تینا مدانلو» در وزن ۵۷- کیلوگرم نمایندگان ایران بودند که در نهایت متین رضایی با برتری مقابل حریفان به مرحله نیمه‌نهایی رسید.

این جوان ۱۷ ساله تکواندوی ایران که برای رسیدن به نیمه‌نهایی رقبایی از کشورهای هند، برزیل، اسپانیا و چین را شکست داده بود، در این مرحله به مرد اول وزن ۶۸- کیلوگرم جهان برخورد کرد. متین رضایی در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان به مصاف بردلی سیندن قهرمان جهان و دارنده مدال نقره المپیک از انگلیس رفت و در ۲ راند متوالی شکست خورد.

راند نخست این مبارزه تماشایی با وجود تلاش متین رضایی با برتری ۱۵ بر ۱۳ ستاره تکواندوی بریتانیا همراه شد. در راند دوم، رضایی جوان ۱۷ ساله تکواندوی ایران مقابل قهرمان جهان از انگلیس حرفی برای گرفتن نداشت و ۲۱ بر ۵ شکست خورد تا از رسیدن به فینال بازمانده و مدال برنز مسابقات جهانی را به دست آورد.

به گزارش ایمنا، بدین ترتیب برنزی که توسط متین رضایی حاصل شد اولین مدال کاروان تکواندوی ایران در مسابقات جهانی ۲۰۲۳ باکو بود که در وزنی به‌دست آمد که دو تکواندوکار کشورمان قبل از رقابت‌ها دچار محرومیت بابت دوپینگ شده بودند.

کد خبر 664253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.