«حامد محقق» معاون شعر و ادبیات داستانی خانه کتاب و ادبیات ایران شد

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران طی حکمی حامد محقق را به عنوان معاون شعر و ادبیات داستانی خانه کتاب و ادبیات ایران منصوب کرد.

به گزارش ایمنا، حامد محقق طی حکمی از سوی علی رمضانی به عنوان معاون شعر و ادبیات داستانی خانه کتاب و ادبیات ایران منصوب شد.

در حکم انتصاب حامد محقق آمده است:

«با استعانت از خداوند متعال؛ نظر به مراتب شایستگی‌ها، تعهد انقلابی و سوابق ادبی جنابعالی به موجب این حکم به‌عنوان «معاون شعر و ادبیات داستانی» مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران منصوب می‌شوید.

لازم است با استفاده از مشورت صاحب‌نظران و علاقمندان پرشمار حوزه ادبیات، تدابیر لازم را برای ارتقای کیفی و کمی فعالیت‌ها، با نظر به اولویت اصلی حمایت و تقویت جریان‌های فعال و متعهد به ارزش‌های انقلاب اسلامی اتخاذ کنید.

همچنین مأموریت‌های زیر یادآوری می‌شود:

تأسیس بخش کودک و نوجوان با مأموریت سیاستگذاری، حمایت و آموزش منحصراً در حوزه تألیف؛

سازماندهی آموزش‌دهندگان حوزه ادبیات در کشور و عهده‌گیری «آموزش‌های عمومی» با اجرای فعالیت‌هایی همچون:

دوره‌های آموزشی «آل جلال» و «کلک خیال» در سطح استان‌ها با توجه خاص به استان‌های محروم

توجه ویژه به فعالیت پایگاه‌های مجازی ادبی و شعری معاونت

برنامه‌ریزی برای ارتقای موقعیت داستان کوتاه و مستندنگاری در مجموعه منشورات حوزه ادبیات

برنامه‌ریزی و هم‌افزایی با بخش‌های مسؤول برای تکمیل زنجیره بهره‌برداری از فرآورده‌های ادبی از جمله در آثار تصویری و سینمای اقتباسی

برگزاری سلسله نکوداشت‌های سرآمدان حوزه ادبیات در جهت معرفی و الگوسازی از ایشان با مشارکت نهادها و سازمان‌های دیگر

تدوین آیین‌نامه جامع و روزآمد جوایز ادبی ملی و پیگیری طی مراحل قانونی آن با همفکری اهالی قلم

تعریف رویدادها و فعالیت‌های ادبی جدید با توجه به نیازهای نوپدید این حوزه

مشارکت در طراحی و اجرای فعالیت‌های هم‌افزا با سایر بخش‌های خانه کتاب و ادبیات ایران از جمله امور فرهنگی، خبرگزاری ایبنا و شبکه تلویزیونی کتاب.

فرصت را مغتنم شمرده و به روح برادر ارجمند مرحوم مسعود دیانی ادای احترام مجدد کرده و برای جنابعالی دوره مدیریتی پربار با اثرات ماندگار در ادبیات داستانی و شعر را از خداوند منان مسئلت می‌کنم.»

حامد محقق دارای مدرک کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی است، در کارنامه او تدریس شعر و داستان، کارشناسی کتاب دفتر انتشارات کمک آموزشی وزارت آموزش و پرورش، کارشناسی شعر مجله نوآموز، عضویت در شورای ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، برگزیدگی در جشنواره‌های مختلف از جمله چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر، هفدهمین، هجدهمین و نوزدهمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس، اولین جشنواره شعر جوان انقلاب و شایسته تقدیر شدن در اولین جشنواره ملی شعر کودک دیده می‌شود. از محقق تاکنون شش مجموعه شعر و نثر توسط ناشران مختلف کشور منتشر شده است.

کد خبر 664165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.