روند ساماندهی محله آقاجان قابل تقدیر است

وزیر کشور در بامداد جمعه _پنجم‌ خرداد ۱۴۰۲_ اقدام به بازدید میدانی از طرح ساماندهی محله محروم آقاجان کرمانشاه کرد و در جریان اقدامات صورت گرفته قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، در بامداد جمعه _پنجم خرداد ۱۴۰۲_ وزیر کشور به صورت سرزده از محله محروم آقاجان بازدید و در کوچه‌های این محله با گفت‌وگو با تعدادی از اهالی خصوصاً جوانان از شرایط آنها پرس و جو کرد و جویای اتفاقات جدید حادث شده در محله شد.

محسن گلچهر که از نیروهای جهادی و مسئول قرارگاه محرومیت زدایی سرلشکر ادبیان که مدتهاست به دنبال ساماندهی محله آقاجان است در بدو بازدید میدانی وزیر کشور به ارائه گزارشی از روند اجرای طرح ساماندهی آقاجان پرداخت و اظهار کرد: تعداد ۹۴ خانه مخروبه و متروکه رصد و پایش شده بود که تاکنون تخریب و نخاله‌برداری ۸۸ منزل مخروبه و متروکه آن در حال انجام است، شهردار قول داده پس از نخاله‌برداری همه را تسطیح و آسفالت کند و در صورت نیاز اقدام به تملک برخی از اماکن نماید تا به فضای سبز و فرهنگی و اجتماعی برای پر کردن اوقات فراغت جوانان و اهالی تبدیل شود.

در ادامه بازدید میدانی وزیر کشور یک نوجوان خطاب به وزیر خواهان اختصاص باشگاه ورزشی به جوانان محله شد که قبلاً به نام این محله احداث و اما کاربری دیگری پیدا کرده است که وزیر کشور به استاندار کرمانشاه مأموریت داد در اولین فرصت موجبات استفاده جوانان و نوجوانان محله آقاجان از باشگاه یاد شده را فراهم کند.

وحیدی همچنین خطاب به یکی از جوانان ورزشکار محله که دارای مقام‌های کشوری بود گفت: تلاش کنید جوانان محله را بیشتر با ورزش آشنا کنید تا اوقات فراغت خود را با ورزش سپری کنند.

روند ساماندهی محله آقاجان قابل تقدیر است

در ادامه نادر نوروزی، شهردار کرمانشاه که وزیر کشور را همراهی می‌کرد به ارائه توضیحات در مورد اقدامات اخیر شهرداری در قالب طرح ساماندهی محله آقاجان پرداخت و گفت: با حمایت و پشتیبانی دادستان کرمانشاه و رئیس کل دادگستری استان بیش از یکصد خانه مخروبه و متروکه در محله که پاتوق معتادان متجاهر شده و موجبات ناراحتی اهالی را فراهم کرده بود شناسایی و تاکنون ۸۸ واحد تخریب صورت گرفته است، همچنین مقرر شده به جای آن با حمایت استاندار و فرماندار کرمانشاه و دیگر دستگاه‌ها اماکن عمومی از جمله کتابخانه، مرکز فرهنگی، مذهبی، ورزشی و فضای سبز احداث شود.

وی اضافه کرد: با اجرای طرح ساماندهی آقاجان، امید به زندگی اهالی ارتقا یافته و خیلی از ساکنان در حال بهسازی و ترمیم منازل خود هستند در حالی که قبل از اجرای طرح ساماندهی همین منازل در حال تبدیل به مخروبه بودند.

شهردار کرمانشاه از حمایت‌های بی دریغ دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه در طرح ساماندهی محله تقدیر و تشکر کرد و گفت: اگر حضور و حمایت‌های دادستان کرمانشاه و دستگاه قضائی نبود، نمی‌توانستیم این طرح را بخاطر مشکلاتی که داشت شروع کنیم اما دادستان کرمانشاه و رئیس کل دادگستری استان با تمام توان از اجرای طرح ساماندهی حمایت و بارها در محله حضور پیدا کردند و بر روند اجرای طرح نظارت نمودند.

در ادامه بازدید وزیر کشور، علی شعبانی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه به وزیر کشور در مورد باز کردن برخی معابر اشاره کرد و گفت: برخی از اماکن مخروبه که پاتوق بزهکاران بود با اخذ مصوبه شورای تأمین و دستور قضائی تخریب شد.

روند ساماندهی محله آقاجان قابل تقدیر است

همچنین محمدرضا آمویی، سرپرست فرمانداری کرمانشاه به ارائه گزارشی به وزیر کشور در مورد طرح ساماندهی آقاجان پرداخت و از بالا رفتن ضریب امنیتی منطقه سخن گفت و ادامه داد: قبل از شروع ساماندهی محله آقاجان این محله پاتوق بزهکاران، معتادان متجاهر و حتی باندهای سارقان شده بود که هم اکنون شرایط تغییر کرده و صدها نفر از معتادان متجاهر به کمپ‌های ترک اعتیاد اجباری معرفی و در حال بازگردانی سلامت آنها و برگشت به جامعه هستیم.

در ادامه بازدید وزیر کشور از محله آقاجان، سردار مهدی حاجیان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از بالا رفتن ضریب امنیتی منطقه گزارشی تقدیم وزیر کشور کرد و گفت: آمادگی کامل داریم تمامی معتادان متجاهر را برای بازیابی سلامت در اسرع وقت جمع‌آوری و به دستگاه‌های مسئول تحویل دهیم که وزیر کشور در پاسخ گفت، این کار را انجام دهید.

روند ساماندهی محله آقاجان قابل تقدیر است

در انتهای این بازدید احمد وحیدی، وزیر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: آقاجان و چند محله دیگر وضعیت خیلی بدی داشتند که در سفر قبل بازدید کردم و قرار بر این بود که این محلات بهسازی و سامان بگیرند، اکنون که به این محله آمدم تغییرات چشمگیری صورت گرفته و بر اساس گزارشی که دریافت کردم مردم و اهالی نیز رضایت دارند و دو گام دیگر نیز باقی مانده که باید در این محله برداشته شود.

وی افزود: اقدامات خوبی که مسئولان شهری و استانی برداشتند بسیار ارزشمند است، این محله مشکلات متعددی داشت ولی آنچه که اکنون مشاهده می‌کنم محله بسیار بهبود پیدا کرده و باید ادامه پیدا کند و امیدواریم برای این محله و محلات مشابه شرایط بهتری را شاهد باشیم.

روند ساماندهی محله آقاجان قابل تقدیر است

کد خبر 663511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.