شهیدشاملی کازرون۲۷-سپاهان۲۱/ طلایی پوشان دومین فصل متوالی قهرمان لیگ برتر هندبال شدند

تیم هندبال سپاهان برای دومین فصل متوالی عنوان قهرمانی لیگ برتر هندبال را بدست آورد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، در دیدار دوم و برگشت از فینال لیگ برتر هندبال سپاهان اصفهان علی‌رغم باخت ۲۱ بر ۲۷ برابر نیروی زمینی شهید شاملی کازرون اما به دلیل پیروزی ۲۷ بر ۳۶ در بازی رفت با ۹ گل اختلاف، برای دومین سال پیاپی قهرمان فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۱ لیگ برتر هندبال شد.

نیمه نخست این دیدار با برتری شهید شاملی به پایان رسید جایی که شاگردان مسعود ظهرابی با آنالیز بازی نخست توانستند سپاهان را تحت فشار بگذارند و همین هم نتیجه داد. دفاع عالی شهید شاملی و بی‌دقتی خط حمله سپاهان در نیمه نخست باعث شد این نیمه با برتری ۱۳-۱۵ نماینده کازرون خاتمه یابد.

محمدعلی قاسمی و مهران راهنما از بازیکنان شاخص نیمه نخست این دیدار بودند که به قضاوت کوبل داوری ایرج حبیبی و حمید حسین‌زاده در تالار فدراسیون هندبال برگزار شد.

در نیمه دوم نیز همین روند ادامه داشت البته شاملی بسیار بهتر از نیمه نخست بازی می‌کرد و بازیکنانش در غیاب دو ستاره سرشناس خود یعنی اله‌کرم استکی و مهراد صمصامی که بخاطر مصدومیت در دیدار نخست فینال به این بازی نرسیدند، توانستند ستارگان بی‌شمار سپاهان را مهار کنند.

شاملی در نیمه دوم با حفظ دروازه‌اش از گلزنی مهاجمان حریف، تا دقیقه ۴۲ بازی ۴ گل پیش افتاد و تنها ۵ گل تا تساوی با نماینده اصفهان فاصله داشت.

اما سپاهان هم تیمی نبود که عقب بنشیند و از قهرمانی دست بکشد. دو تیم تا دقایقی این اختلاف گل را حفظ کردند. هر چی شاملی گل میزد سپاهان جبران می‌کرد تا اختلاف گل زیاد نشود و قهرمانی از دست نرود.

این بازی در دقایق انتهایی بسیار سرعتی دنبال شد و یک دقیقه مانده به بازی اختلاف گل به شش رسید تا بازی به اوج حساسیت خود رسید طوری که این حساسیت به نیمکت و و دو سرمربی رسید.

در نهایت این بازی با نتیجه ۲۱-۲۷ به پایان رسید و شاملی تنها سه گل برای کشاندن این بازی به تساوی و وقت‌های اضافه فاصله داشت.

با این نتیجه سپاهان برای دومین سال پیاپی روی سکوی قهرمانی سی و پنجمین دوره لیگ برتر هندبال ایستاد.

کد خبر 663294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.