تأیید حکم اعدام ۲ نفر از عناصر اصلی حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شیراز

هیأت شعبه دیوان عالی کشور ضمن رد فرجام‌خواهی وکلای مدافع محمد رامز رشیدی و سیدنعیم هاشمی قتالی، (دو نفر از عوامل اصلی حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شیراز)، دادنامه صادره را ابرام کرد.

به گزارش ایمنا و به نقل از میزان، هیأت شعبه دیوان عالی کشور در خصوص فرجام‌خواهی وکلای مدافع محمد رامز رشیدی و سیدنعیم هاشمی قتالی، نسبت به رأی صادره از شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شیراز، با توجه به جامع محتویات پرونده، گزارش اداره اطلاعات استان فارس، اظهارات متهمان و مستندات فنی ارائه شده، دادنامه صادره را تأیید کرد.

شعبه دیوان عالی کشور با توجه به آیه ۳۳ سوره مائده و آیه ۹ سوره حجرات در خصوص اهم احکام جزایی اسلام در حوزه امنیتی حکم بغی، محاربه و افساد، اقدامات صورت گرفته توسط نامبردگان را از مصادیق بارز و روشن بغات و محاربین و مفسدین فی‌الارض عنوان کرد.

در رأی شعبه دیوان عالی کشور آمده است:

«در لایحه فرجام‌خواهی، مطلبی که بر اساس دادنامه خدشه وارد کند، ملاحظه نشد و با توجه به مستندات مندرج در پرونده، از جمله اقاریر محکوم علیهما و اینکه در رسیدگی معموله و صدور حکم، موازین قانونی و شرعی اعم از شکلی و ماهوی رعایت شده است، لذا به استناد بند الف ماده ۴۶۹ قانون آئین دادرسی فرجام‌خواهی وکلای نامبردگان رد و دادنامه صادره ابرام می‌شود.»

کد خبر 663249

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.