خواب آشفته بانوی پیر در شبی پر از کابوس

بحران‌ در تورین تبدیل به یک عادت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، شاید در حال حاضر تلخ‌ترین روزهای فوتبالی را هواداران یوونتوس سپری می‌کنند. روزهای تیره و تار بانوی پیر قرار نیست نور و روشنایی به خود ببیند و در شب سه هفته مانده به پایان این فصل سری آ، اوضاع باز هم برای یوونتوس بدتر شد.

شکست مقابل امپولی، شاید آخرین دغدغه هواداران یوونتوس پس از بازی امشب تیمشان باشد. اینکه سرنوشت غول سری آ به عنوان پرافتخارترین باشگاه ایتالیا در فصل آینده چه خواهد بود، در هاله‌ای از ابهام است. اتفاقات تلخ در ماه‌های اخیر بارها برای یووه رخ داده است و دیگر بحران برای آن‌ها تازگی ندارد.

خواب آشفته بانوی پیر با شبی پر از کابوس

کسر ۱۰ امتیاز از یوونتوس

تنها چند دقیقه پیش از آغاز رقابت حساس یوونتوس و امپولی، فدراسیون فوتبال ایتالیا اعلام کرد که ۱۰ امتیاز از این باشگاه کسر خواهد شد. اتهاماتی که چندی پیش باعث شدند ۱۵ امتیاز از یووه کسر و سپس به آن‌ها بازگردانده شود، حالا و شاید در مهمترین مقطع فصل، یقه آلگری و تیمش را گرفت تا سیاه و سفیدها با انگیزه‌ای نابودشده پا به مصاف با امپولی بگذارند.

دادگاه استیناف فدرال، یوونتوس را برای دومین بار در پنج ماه گذشته محکوم کرد. اولین حکم در ژانویه ۲۰۲۳، شامل کسر ۱۵ امتیاز بود که به‌طور موقت توسط CONI در آوریل لغو شد. بیانکونری به دلیل افزایش غیرواقعی هزینه‌های نقل و انتقالات به منظور افزایش سود سرمایه خود، بار دیگر مجرم شناخته شده است. جلسه دادگاه استیناف امروز در رم برگزار شد و جوزپه کینه، دادستان فدراسیون فوتبال ایتالیا، با مطرح کردن پرونده و پیشنهاد کسر ۱۱ امتیاز از یوونتوس نسبت به ۹ امتیازی که در ژانویه ۲۰۲۳ درخواست کرده بود، جنگ سختی را علیه بانوی پیر آغاز کرد و در نهایت هیئت داوران تصمیم گرفت که جریمه ۱۰ امتیازی برای یووه لحاظ کند.

با این جریمه، امتیازات بیانکونری در سری آ از ۶۹ به ۵۹ کاهش یافته و یوونتوس از رده دوم جدول سری آ به رتبه هفتم سقوط کرده است. اگرچه باشگاه یوونتوس می‌تواند درخواست تجدیدنظر دیگری ارائه کند، اما بعید است که این درخواست به نتیجه‌ای برسد.

در حکمی که به تازگی صادر شده، آندره آ آنیلی، فابیو پاراتیچی، فدریکو چروبینی و مائوریتزیو آریوابنه به عنوان مسئول رسوایی افزایش سرمایه شناخته شدند و پاول ندود، پائولو گاریمبرتی، آسیا گراتزیولی-ونیر، کیتلین مری هیوز، دانیلا ماریلونگو و فرانچسکو رونکاگلیو همه از تخلفات تبرئه شدند.

این سومین بار است که دادگاه استیناف فدرال در مورد تخلفات مالی ۱۱ باشگاه تصمیم می‌گیرد. اولین بار در ماه مه ۲۰۲۲ بود که در مجموع ۱۱ باشگاه (یوونتوس، ناپولی، جنوا، سمپدوریا، امپولی، پارما، پیزا، پرو ورچلی، پسکارا، نوارا و کیه‌وو) و ۶۱ مدیر رفع اتهام شدند.

خواب آشفته بانوی پیر با شبی پر از کابوس

باخت ناامیدکننده به امپولی

با روحیه‌ای تضعیف شده، یوونتوس بلافاصله پس از شنیدن خبر کسر امتیاز برای نبرد سهمیه وارد زمین مسابقه شد تا برابر امپولی بازی کند. بیانکونری چند روز پرتنش را سپری کرده بود و پس از شکست در نیمه‌نهایی لیگ اروپا برابر سویا در وقت اضافه، امیدوار بود که بتواند حداقل با پیروزی برابر امپولی به سهمیه لیگ قهرمانان اروپا دست پیدا کند.

یوونتوس یک فرصت بزرگ در اوایل بازی در اختیار داشت که ضربه سر آرکادیوش میلیک به تیر دروازه برخورد کرد، سپس فدریکو گاتی در نهایت توپ را از بالای دروازه به بیرون فرستاد. حملات یووه کارساز نبود تا در عوض، امپولی با اشتباه میلیک دروازه تیم آلگری را باز کند. نیکولو کامبیاگی توانست یک پنالتی به دست بیاورد و فرانچسکو کاپوتو آن را به گوشه دروازه شزنی فرستاد.

علی‌رغم نیاز مبرم یووه به پیروزی برابر امپولی، این تیم نتوانست تا انتهای بازی تغییر خاصی در جریان بازی ایجاد کند و در نهایت مسابقه با نتیجه چهار بر یک به سود امپولی به پایان رسید. امپولی پیش از این تنها چهار بار یوونتوس را شکست داده بود که دو بار از آن در همین فصل و با هدایت آلگری رقم خورده است. یووه در این فصل پنج گل مقابل این تیم دریافت کرده و تنها یک گل زده است.

خواب آشفته بانوی پیر با شبی پر از کابوس

سهمیه لیگ قهرمانان پر؟

حکم روز دوشنبه دادگاه استیناف فدرال، یوونتوس را از جمع چهار تیم برتر لیگ خارج کرد و پنج امتیاز کمتر از میلان در رده چهارم، حریف بعدی آن‌هادر سری آ فرستاد.

برای اینکه فصل آینده تیم یوونتوس بتواند در لیگ قهرمانان اروپا بازی کند، باید در بازی‌های باقیمانده مقابل میلان و اودینزه پیروز شود. آن‌ها همچنین باید امیدوار باشند تا رم و آتالانتا در دو بازی آخر فصل امتیاز از دست بدهند و روسونری نیز هلاس ورونا را شکست ندهد.

میلان در حال حاضر با ۶۴ امتیاز، سه امتیاز بیشتر از آتالانتا، چهار امتیاز بیشتر از رم و پنج امتیاز بالاتر از یوونتوس، در رده چهارم جدول قرار دارد.

شاگردان استفانو پیولی در آخرین بازی فصل در سن سیرو به مصاف هلاس ورونا خواهند رفت. میلان در ماه اکتبر در سن سیرو یوونتوس را با نتیجه دو بر صفر شکست داد، بنابراین اگر یوونتوس با یک گل در روز یکشنبه پیروز شود، روسونری می‌تواند در آخرین بازی فصل مقابل ورونا مساوی کند و در صورت مساوی شدن امتیازاتش با یووه، جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را کسب خواهد کرد.

اگر یوونتوس با اختلاف بیش از دو گل مقابل میلان پیروز شود، روسونری را مجبور به پیروزی مقابل ورونا برای کسب جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا خواهد کرد، مشروط بر اینکه یووه اودینزه را شکست دهد.

رم در بازی‌های بعدی خود در لیگ با فیورنتینا در ورزشگاه فرانچی و سپس اسپتزیا در خانه خود دیدار خواهد کرد. در این بین، جالوروسی در فینال لیگ اروپا مقابل سویا قرار می‌گیرد.

آتالانتا در دو بازی آخر فصل، خارج از خانه با اینتر و در خانه با مونزا بازی خواهد کرد.

خواب آشفته بانوی پیر با شبی پر از کابوس

آلگری و جایگاهی که هیچکس نمی‌خواهد!

جایگاه متزلزل باشگاه یوونتوس و مشکلات مالی به همراه کسر امتیاز و چندین و چند مسئله دیگر، یوونتوس را از تیمی با جایگاه فوق‌العاده ممتاز به یک تیم متوسط تبدیل کرده است. صرف نظر اینکه بانوی پیر در پایان فصل چه جایگاهی را کسب کند، تردیدی وجود ندارد که پذیرفتن جایگاه آلگری برای هیچ مربی ساده نخواهد بود.

در واقع هواداران یوونتوس نه تنها نمی‌توانند امیدوار به جدایی آلگری باشند، بلکه باید آماده حضور تیمشان در مسابقات فصل آینده با این مربی نیز باشند.

این سرمربی ایتالیایی پس از شکست برابر امپولی گفت: عجیب است که حکم کسر ۱۰ امتیاز قبل از شروع بازی به ما اعلام شد. بهانه نمی‌آوریم و باید بیشتر از این تلاش کنیم، هنوز شش امتیاز باقی مانده است که می‌توانیم تا پایان فصل کسب کنیم. می‌شود درباره چیزهای زیادی صحبت کرد اما باید سکوت کنیم و شکست را بپذیریم. قبل از بازی در رده دوم جدول بودیم اما بعد از بازی جایگاه ما بسیار پایین‌تر آمد. بازیکنان مقصر هیچ‌یک از اتفاقات اخیر نیستند.

وی افزود: طی ۱۰ روز آینده شرایط سخت و سورئالی را تجربه خواهیم کرد. نمی‌خواهم توجیه کنم اما وضعیت ما غیرعادی است. با وجود همه این اتفاقات، تیم من ۶۹ امتیاز کسب کرده و دوم است. امیدوارم یک‌بار برای همیشه به ما بگویند که جایگاه واقعی یوونتوس در جدول کجاست تا دیگر دغدغه آن را نداشته باشیم. در حال حاضر نمی‌دانیم یوونتوس برای چه هدفی بازی می‌کند، آیا به لیگ اروپا می‌رسیم یا نه، حتی نمی‌توانیم با اطمینان بگوییم که یوونتوس می‌تواند سال آینده برای قهرمانی در لیگ بجنگد؟ ترک کردن یووه در این شرایط بزدلانه خواهد بود. در این لحظه فقط باید سکوت کنیم.

آلگری تصریح کرد: اگر دوم باشید، بازی برای شما یک معنی دیگر دارد اما هر بار که سرمان را می‌چرخانیم، می‌بینیم که به رتبه‌های پایین‌تر سقوط کرده‌ایم. بازیکنان در تمرین دیروز بسیار بی‌انگیزه بودند و به همین خاطر بسیار نگران بازی امشب بودم. بازیکنان من ربات نیستند. باید به این داستان‌ها پایان دهیم و یک تصمیم قطعی راجع به وضعیت ما گرفته شود. این سردرگمی‌ها در نوع خود بی‌احترامی به افرادی است که در این باشگاه کار می‌کنند. واقعاً باورنکردنی است، دیگر کافی است، خسته شدیم!

سرمربی یوونتوس در پایان صحبت‌های خود یادآور شد: یوونتوس همیشه خود را در شرایط سخت پیدا کرده است. باید آرام بمانیم و برای فصل بعد آماده شویم تا دوباره همه‌چیز را از نو شروع کنیم. باید آن قدر قوی شویم که هیچ چیزی ما را از پا درنیاورد.

کد خبر 662897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.