بهترین سایت تحلیل بنیادی بورس
انتخاب بهترین سایت تحلیل بورس به شما در سرمایه گذاری مطمئن کمک می کند.

بهترین سایت تحلیل بنیادی بورس، با تحلیل دقیق و جامع از جنبه‌های مالی، عملکرد شرکت‌ها، سازماندهی صنایع و عوامل اقتصادی، به سرمایه‌گذاران اطلاعات دقیق و قابل اعتمادی را ارائه می دهد.

سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه نیازمند دانش اختصاصی آن بازار و قدرت تحلیل و پیش‌بینی روند آتی است. بورس یکی از بازارهای پرطرفدار سرمایه در سراسر دنیا است که قدرت زیادی در افزایش سرمایه در دوره‌های زمانی کوتاه و بلند دارد. بااین‌حال، فعالیت و سرمایه‌گذاری در این بازار نیازمند دانش و تحلیل حرفه‌ای است. با توجه به هزینه و زمان موردنیاز برای یادگیری سرمایه‌گذاری پرسود در بورس، امروزه سایت‌های متعددی برای تحلیل بنیادی و تکنیکال این بازار و ارائه بهترین سهام پیشنهادی راه‌اندازی شده‌اند. اما آیا تمام آن‌ها قابل‌اعتماد هستند؟ قطعاً خیر! ازاین‌رو، در ادامه به معرفی بهترین سایت تحلیل بنیادی بورس می‌پردازیم.

تحلیل بنیادی چیست؟

یکی از بهترین و کاربردی‌ترین روش‌های تحلیل بورس و سهام، روش تحلیل بنیادی یا فاندامنتال (Fundamental analysis) است که امکان ارزیابی ارزش واقعی اوراق بهادار و سهام شرکت‌های مختلف را ایجاد می‌کند. تحلیلگران بازار بورس، بررسی ارزش ذاتی این سهام را با توجه به عملکرد شرکت و عوامل اقتصادی خرد و کلان مانند شرایط اقتصادی، نرخ بهره، حاشیه سود، وضعیت کلی صنعت، پتانسیل رشد شرکت و… انجام می‌دهند. به‌این‌ترتیب، با بهره‌گیری از روش فاندامنتال می‌توانید سرمایه‌گذاری‌های هوشمندانه و منطقی انجام دهید و ریسک آن را کاهش دهید.

چرا به سایت تحلیل بنیادی بورس نیاز داریم؟

امروزه سرمایه‌گذاری در بازار بورس به یک راه بسیار مطلوب برای افزایش دارایی متناسب با بالا رفتن نرخ تورم تبدیل شده است. درحالی‌که ارزش ریال ایران نسبت به ارز سایر کشورهای جهان روزبه‌روز کمتر می‌شود، خرید اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت می‌تواند روشی عالی برای حفظ ارزش دارایی باشد. ازاین‌رو، بسیاری افراد جامعه به دانش سرمایه‌گذاری در بورس نیاز دارند. این در حالی است که فعالیت حرفه‌ای و شناخت کامل بازار و روش‌های تحلیل آن به زمان و انرژی زیادی نیاز دارد.

بهره‌گیری از سایت تحلیل فاندامنتال، امکان آشنایی با مفاهیم اولیه سرمایه‌گذاری و یادگیری این روش تحلیل از صفر تا ۱۰۰ را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. به‌این‌ترتیب، آن‌ها می‌توانند دانش اختصاصی بازار بورس را از طریق کارشناسان حرفه‌ای و فعال در این زمینه فرابگیرند. با توجه به اینکه یادگیری تمام مفاهیم و صرف زمان و هزینه برای تمام سرمایه‌گذاران امکان‌پذیر نیست، استفاده از یک سایت خوب می‌تواند اطلاعات جامعی در مورد شرکت و پتانسیل‌های آن و تأثیر فاکتورهای کلیدی مؤثر بر درآمد و سود شرکت را در اختیار شما قرار دهد. به‌این‌ترتیب، در مسیر انتخاب بهترین سهام برای یک سرمایه‌گذاری اطمینانی و پرسود، راهنمایی‌ها و پیشنهادات مفیدی به شما ارائه می‌دهد.

از طرفی دیگر، ممکن است سرمایه اولیه به‌اندازه‌ای نباشد که توجیه مناسبی برای زمان و هزینه یادگیری ایجاد کند. یا حتی ممکن است فرد قصد سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی مختلفی را داشته باشد؛ که در این صورت، کسب دانش اختصاصی تمام آن‌ها غیرمنطقی و کاملاً غیرضروری است. به‌این‌ترتیب، بهره‌گیری از سبدهای پیشنهادی سهام و دریافت خدمات حرفه‌ای و اطمینانی از سایت‌های برتر تحلیل بنیادی بورس به یک راهکار کم‌هزینه برای صرفه‌جویی در زمان و صرف هزینه در سرمایه‌گذاری‌های اطمینانی تبدیل می‌شود.

سایت‌های برتر تحلیل بنیادی بازار بورس

سایت‌های متعددی در ایران فعال هستند که خدمات آموزشی، تحلیل‌های تکنیکال و سبدهای پیشنهادی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند؛ اما انتخاب شما سرنوشت‌ساز است. سایت‌های برتر تحلیل بنیادی بورس، جامع‌ترین دوره‌های آموزشی را توسط کارشناسان حرفه‌ای و باتجربه ارائه می‌دهند. سبد سهام پیشنهادی توسط این سایت، با سود بالا و ریسک کم همراه است. ازاین‌رو، بهترین سایت تحلیل بنیادی بورس، بهترین انتخاب‌های سرمایه‌گذاری را در مقابل شما قرار می‌دهد. با توجه به تعدد سایت‌های فعال در این زمینه، در ادامه به معرفی سایت‌های برتر می‌پردازیم.

سایت انیگما را بشناسید

انیگما (https://enigma.ir/)، در حال حاضر بزرگ‌ترین شرکت پردازش اطلاعات مالی کشور و بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده محصولات تحلیلی در بورس ایران است. انیگما به‌عنوان تنها شرکت دارای بالاترین سطح دانش‌بنیان فعال در بازار سرمایه، امکان دسترسی به اطلاعات خاص بازار و افزایش سودآوری را برای کلاینت‌های خود میسر می‌کند. سایت Enigma در حال حاضر با بیش از ۳۰,۰۰۰ کاربر فعال، به‌عنوان یکی از سایت‌های برتر در این زمینه شناخته می‌شود و در طی بیش از ۱۲ سال سابقه موفق در بازار سرمایه، استانداردهای جدیدی در حوزه فعالیت خود به وجود آورده است.

در این تصویر صفحه اصلی سایت انیگما را مشاهده می کنید.

انیگما ضمن تحلیل لحظه‌ای ارزش خالص دارایی (NAV) بیش از ۱۰۰ شرکت، خدمات بسیار کاربردی دیگری مانند ارزش‌گذاری پیوسته پورتفوی غیر بورسی و امکان ویرایش ارزش‌گذاری‌های پورتفوی بورسی و غیر بورسی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. این سایت با ارائه نکات تحلیلی پورتفوی غیر بورسی و شخصی‌سازی تحلیل‌ها بر اساس داده‌های دلخواه، بالاترین بازدهی و سود را برای کلاینت‌ها تضمین می‌کند.

ازجمله محصولات و خدمات سایت انیگما می‌توان به دوره‌های آموزشی تحلیل بازار بورس توسط کارشناسان باتجربه برای کاربران مبتدی تا حرفه‌ای، تحلیل بنیادی بیش از ۳۰۰ شرکت تولیدی، به‌روزرسانی مداوم تحلیل‌ها با توجه به شرایط و خبرها، پیشنهاد سبدهای پربازده با ریسک پایین و ارائه تحلیل سهام پیشنهادی است. این شرکت همچنین پیشنهادهای ویژه‌ای برای مشتریان حقوقی خود در نظر گرفته و امکان اختصاص یک تیم تحلیلی به هر مشتری حقوقی را فراهم کرده است. به‌این‌ترتیب، توانسته سطح خدمات و میزان سودآوری را برای کلاینت‌های خود به‌طور قابل‌توجهی افزایش دهد.

سایت بورس ویو (Bours View)

بورس ویو یکی از سایت‌های برتر تحلیل بنیادی بازار بورس است که در سال ۱۳۹۱ فعالیت توسط شرکت پردازش اطلاعات مالی پویا معرفی شد. این شرکت ضمن انتشار و اطلاع‌رسانی فوری مجامع و اطلاعیه شرکت‌ها، امکان بررسی و مشاهده اطلاعات کلی بازار شامل روند بازار، بازدهی و حجم معاملات، شاخص بورس، نسبت‌های مالی و… را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. از دیگر خدمات این سایت می‌توان به بخش غربالگر برای بررسی سهام و شرکت‌ها بر اساس معیارهای شخصی، نقشه بازار برای مشاهده تغییر قیمت هر یک از صنایع و بخش‌ها در یک نگاه کلی و امکان دسترسی به داده‌های کلان بازار سرمایه اشاره کرد.

در این تصویر نمایی از صفحه اصلی سایت بورس ویو را مشاهده می کنید.

انیگما و بورس ویو از منظر قیاسی

بورس ویو یک پلتفرم است که ابزارهای موردنیاز متخصصان حوزه مالی را که شامل اطلاعات هیستوریکال صورت‌های مالی است در اختیار تحلیلگران قرار می‌دهد؛ اما یکی از جذابیت‌های سایت انیگما در مقایسه با بورس ویو، ارائه همین دیتاها به صورت رایگان به سرمایه‌گذاران است.

درواقع انیگما را می‌توان به‌عنوان تنها سامانه تحلیل بنیادی معرفی کرد که اطلاعات مالی هیستوریکال تمام سهام بازار سرمایه را بر اساس اطلاعات کدال به‌صورت رایگان در اختیار کلاینت‌های خود قرار می‌دهد. به‌این‌ترتیب، سرمایه‌گذاران می‌توانند سابقه اطلاعات هیستوریکال (گذشته‌نگر) شرکت‌ها را به‌صورت دوره‌ای و در بازه‌های زمانی مدنظر خود از سایت انیگما دریافت کنند.

سخن پایانی

امروزه گوگل به یکی از جامع‌ترین منابع انواع خدمات و محصولات تبدیل شده است. حتی با بهره‌گیری از سایت‌های برتر تحلیل بنیادی بورس می‌توانید سرمایه‌گذاری‌های کم ریسک انجام دهید و ارزش دارایی خود را حفظ کنید. آنچه اهمیت بالایی دارد، انتخاب یک منبع اطلاعاتی قدرتمند و استفاده از دانش و تجربه کارشناسان حرفه‌ای فعال در این بازار است.

کد خبر 662843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.