استفاده از پول ملی در مراودات تجاری زمینه همکاری ایران و ویتنام را تسهیل می‌کند

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: استفاده از پول ملی و توسعه همکاری‌های بانکی به عنوان عاملی مهم در تقویت مناسبات و مراودات تجاری می‌تواند زمینه تبادلات گسترده اقتصادی میان دو کشور را فراهم کند.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، محمد مخبر در دیدار با «تو لام»، وزیر امنیت عمومی ویتنام، روابط ایران و ویتنام را صمیمانه و نزدیک توصیف کرد و با تاکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های اقتصادی اظهار کرد: گسترش مناسبات تجاری میان دو کشور می‌تواند به تعمیق و پایداری مستمر روابط سیاسی تهران-هانوی منجر شود.

وی همچنین با اشاره به زمینه‌های متعدد همکاری میان ایران و ویتنام افزود: تهران و هانوی می‌توانند با ارتقای سطح همکاری‌های بین دو کشور، ضمن جبران کاهش مبادلات تجاری ناشی از شیوع کرونا، جهش مناسبی در مناسبات اقتصادی و حجم مبادلات تجاری خود ایجاد کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه باید بسترهای لازم برای فعال شدن بخش خصوصی دو کشور مهیا شود، خاطرنشان کرد: تسهیل صدور روادید و برقراری پرواز مستقیم میان دو کشور از ضرورت‌ها و پیش‌نیازهای مهم برای توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی است.

مخبر ضمن قدردانی از مواضع و حمایت‌های این کشور از جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی، با اشاره به سالگرد روابط ۵۰ ساله دو کشور اظهار امیدواری کرد: سفر وزیر امنیت عمومی ویتنام به ایران، نتایج ملموس و مفیدی به همراه داشته باشد.

هانوی به دنبال تعمیق و گسترش روابط با تهران است

وزیر امنیت عمومی ویتنام نیز در این دیدار ضمن گرامیداشت پنجاهمین سالگرد روابط بین دو کشور گفت: دو کشور طی این سال‌ها روابط و همکاری‌های خوبی داشته‌اند و هانوی به دنبال تعمیق و گسترش روابط با تهران است.

«تو لام» ضمن تشکر از مواضع و نقش سازنده کشورمان در برقراری صلح و امنیت در خاورمیانه و در سطح منطقه، از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران برای عضویت غیردائم ویتنام در شورای امنیت سازمان ملل و کمیسیون حقوق بشر قدردانی کرد.

وی با تاکید بر استمرار و تقویت روزافزون روابط دو کشور در تمامی زمینه‌ها و حمایت از یکدیگر در محافل بین‌المللی، تصریح کرد: ویتنام در موضوعات مرتبط از جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کند و به دنبال ارتقای سطح همکاری‌های اقتصادی و افزایش حجم مبادلات تجاری با ایران است.

وزیر امنیت عمومی ویتنام همچنین با اشاره به دیدارها و مذاکرات خود در تهران اظهار امیدواری کرد: توافقات صورت گرفته در این سفر با نتایج و دستاوردهای خوبی برای دو کشور همراه باشد.

کد خبر 662777

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.