برگزاری «شب شهناز» توسط دفتر تخصصی موسیقی شهرداری اصفهان

مدیر دفتر تخصصی موسیقی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از برگزاری برنامه بزرگداشت استاد جلیل شهناز تحت عنوان «شب شهناز» خبر داد.

سجاد رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: به مناسبت زادروز استاد جلیل شهناز برنامه‌ای با عنوان «شب شهناز» با حضور و اجرای موسیقی برخی نوازندگان تار از جمله مهران اعظمی‌کیا، پویان جمشیدی، فرید اسماعیلی، پیمان زرگر، همایون جهانشاهی، سجاد عابدی، رفیع بنی‌هاشمی، علی نعمت‌اللهی، مجید حسابی، سعید مزدک و مسعود گل‌باغ‌مهیاری برگزار خواهد شد.

وی افزود: این برنامه پنجشنبه، چهارم خردادماه ساعت ۱۹:۳۰ در هنرسرای خورشید برگزار خواهد شد و شاگردان مستقیم استاد شهناز در این مراسم به تارنوازی می‌پردازند.

مدیر دفتر تخصصی موسیقی مدیر دفتر تخصصی موسیقی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تصریح کرد: این برنامه شامل تارنوازی شش گروه موسیقی در دستگاه‌های مختلف از قبیل شور، ابوعطا، همایون و اصفهان است که پنج اجرای آن دو نوازی تار و تنبک و یک اجرا نیز تک‌نوازی تار است.

وی گفت: در ادامه برنامه، تیزری ۱۰ دقیقه‌ای از زندگی استاد شهناز و نظر بزرگان اصفهان درباره این استاد موسیقی، پخش خواهد شد.

رضایی اضافه کرد: شرکت در این مراسم برای دوستداران هنر موسیقی و عموم افراد رایگان است. به دلیل این‌که استاد شهناز به بداهه‌نوازی معروف است و برنامه شب شهناز با هدف بزرگداشت ایشان برگزار می‌شود، اجرای موسیقی در آن فقط به تارنوازی اختصاص پیدا کرده است و آوازخوانی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه این برنامه به همت سعید مزدک که از شاگردان مستقیم استاد شهناز است، راهبری می‌شود، گفت: دفتر تخصصی موسیقی شهرداری اصفهان آلبومی با عنوان «زخمه‌ای بر دوسلدورف» که به سبک استاد شهناز نواخته شده است را طی یک تا دو ماه آینده رونمایی خواهد کرد.

برگزاری «شب شهناز» توسط دفتر تخصصی موسیقی شهرداری اصفهان

اقدامات دفتر تخصصی موسیقی شهرداری جهت زنده نگه‌داشتن مکتب موسیقی اصفهان

مدیر دفتر تخصصی موسیقی مدیر دفتر تخصصی موسیقی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان افزود: این دفتر برای زنده نگه‌داشتن مکتب موسیقی اصفهان، درصدد برگزاری جشنواره مکتب موسیقی اصفهان است که بخش اصلی و رقابت اصلی آن آواز خواهد بود، همچنین در این حوزه چند آلبوم توسط دفتر تخصصی موسیقی شهرداری اصفهان در دست تولید است.

وی گفت: آلبوم «یاور نی» که آثار نی‌نوازی مکتب اصفهان «حسین یاوری» است یکی از آلبوم‌هایی است که قرار است در راستای زنده نگه‌داشتن مکتب موسیقی اصفهان توسط این دفتر رونمایی شود، همچنین آلبوم موسیقی استاد طاهرپور که به همراه کتاب قرار است منتشر شود، در حال طی کردن مراحل پایانی خود است.

رضایی ادامه داد: آلبوم دیگری که توسط دفتر تخصصی موسیقی شهرداری اصفهان پیاده‌سازی شده، مربوط به دو آواز مشهور از آقایان دردشتی و امامی است که مراحل پایانی میکس و مسترینگ آن به اتمام رسیده است و مراحل طراحی جلد را طی می‌کند تا پس از اخذ مجوز از آن در ماه‌های آینده رونمایی شود.

کد خبر 662713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.