سرمایه‌گذار شریک ما در توسعه شهر است / ضرورت تثبیت انتفاع سرمایه‌گذاران

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان با بیان اینکه باید در شرایط حاضر پیش پای سرمایه‌گذار بخش خصوصی فرش قرمز پهن شود، گفت: سرمایه‌گذار شریک ما در توسعه شهر است و تکریم، تسهیل، تسریع و تثبیت انتفاع سرمایه‌گذار اهمیت زیادی دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، نادر آخوندی در دیدار با مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان، اظهار کرد: استان اصفهان داری ظرفیت‌های بالقوه زیادی در زمینه‌های سرمایه‌گذاری است که با شناسایی دقیق آنها می‌توان سرمایه‌گذاران را به سمت اصفهان سوق داد و آنها را به سوی سرمایه‌گذاری در این کلان‌شهر ترغیب کرد.

وی افزود: فرصت‌های سرمایه‌گذاری صحیح و متناسب با نیازهای زیرساختی اصفهان باید تعریف شود و در اولویت قرار گیرد، سپس مهم‌ترین مسئله هموار کردن مسیر سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران است، به نحوی که در هیچ‌یک از مراحل دغدغه‌ای برای سرمایه‌گذار باقی نماند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذار شریک ما در توسعه شهر محسوب می‌شود؛ لذا نباید در مشکلات تنها بماند، زیرا ضرر او ضرر ما نیز خواهد بود، هرگونه عمل به غیر از این روال سرمایه‌گذار را در مراحل بعدی مردد و بی‌انگیزه خواهد کرد و احتمال دلسرد شدن سایر سرمایه‌گذاران نیز وجود دارد.

آخوندی با بیان اینکه باید در شرایط حاضر پیش پای سرمایه‌گذار بخش خصوصی فرش قرمز پهن شود، تاکید کرد: این فرش قرمز شامل تکریم، تسهیل، تسریع و تثبیت انتفاع سرمایه‌گذار می‌شود و لازم است تا پایان مسیر مشارکت مقابل سرمایه‌گذار پهن باشد.

وی گفت: در حال حاضر شاهد گرد هم آمدن افراد مشغول به یک صنف در یک گذر، مجتمع یا شهرک هستیم که این امر برخلاف رویه سال‌های گذشته شهر، اکوسیستم‌های شغلی را ایجاد می‌کند که منتج به افزایش ضریب انتفاع برای همه می‌شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان افزود: چنانچه همه نهادهای استان درباره فرصت‌های سرمایه‌گذاری در عین تنوع و کثرت، وحدت داشته باشند و بدانند که آبادانی، توسعه و پیشرفت شهرهای استان در گرو همکاری با یکدیگر است، آن زمان سرمایه‌گذاران به ماندن و سرمایه‌گذاری در استان ترغیب می‌شوند و منفعت همسایه منفعت ما را نیز به دنبال خواهد داشت.

کد خبر 662280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.