در ساخت ماهواره به سوریه کمک می‌کنیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : جمهوری اسلامی ایران که جزو ۱۰ کشور توانمند در ساخت و پرتاب ماهواره در دنیا هست به طرف سوری در ساخت ماهواره مورد نیاز در حوزه ارتباطات کمک می کند.

به گزارش ایمنا، عیسی زارع پور در حاشیه سفر رئیس جمهور در دمشق درباره همکاری‌های وزارت ارتباطات کشورمان با همتای سوری اظهار کرد: در این سفر یک تفاهمنامه همکاری با طرف سوری امضا شد که برای اجرای آن یک جلسه کاری با وزیر ارتباطات سوریه و معاونان این وزارتخانه برگزار شد.

وی افزود: برای توسعه صادرات محصولات حوزه ارتباطات به توافقات خوبی صورت گرفت و برای مشارکت شرکت‌های خصوصی کشورمان برای تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز سوریه و موضوعات دوجانبه همکاری مورد بحث قرار گرفت.

زارع پور با اشاره به جزئیات همکاری‌ها ادامه داد: از دراختیار قرار دادن داده‌های فضایی که در اختیار ما هست تا ساخت ماهواره‌هایی که مورد نیاز این کشور می‌باشد. در کشور ما بحمدالله توانمندی اینکار را داریم. کشور ما جزو ۱۰ کشوری هست که توانمندی ساخت و پرتاب ماهواره در دنیا را در لایه لیو دارد.

وزیر ارتباطات کشورمان گفت: در حوزه طراحی سرویس‌های دیجیتال و در اختیار گذاردن تجربیات جمهوری اسلامی در راستای طراحی دولت الکترونیک و هوشمند توافقات خوبی صورت گرفت.

زارع پور تاکید کرد: برای پیگیری این توافقات ما یک گروه کاری ویژه را متشکل از نمایندگان دو طرف مشخص کردیم که اجرای این تفاهمنامه را پیگیری کنند.

‌منبع: ایرنا

کد خبر 659229

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.