وزیر کشور: تذکر لسانی آمران معروف کفایت می‌کند / بقیه کار به ضابطین سپرده شود

وزیر کشور گفت: تذکر لسانی آمران به معروف و ناهیان از منکر که وظیفه عموم مردم است، کفایت می‌کند و باید بقیه کار را به ضابطین بسپارند.

به گزارش ایمنا، احمد وحیدی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره امر به معروف و نهی از منکر و ادعای تندروی از سوی برخی افراد، اظهار کرد: ما تندروی از سوی ضابطین و دستگاه‌ها به هیچ وجه نداشتیم؛ آنها بر اساس وظایف خود عمل می‌کنند که جای قدردانی و تشکر دارد.

وی همچنین در این رابطه به این مطلب هم اشاره کرد که آنچه که ما داشتیم، برعکس بوده؛ مواردی حتی اندک از هتاکانی داشتیم که رعایت قانون نکردند که باید دقت کرده و آن را رعایت کنند زیرا این امر قطعی است و برابر قوانین عمل می‌شود.

وحیدی همچنین اظهار کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر با احترام تذکر لسانی که وظیفه عموم مردم، انجام می‌دهند و همین مقدار کفایت می‌کند و باقی را باید دست ضابطین بگذاریم.

وزیر کشور یادآور شد: آمران معروف و ناهیان منکر باید با کمال احترام و در حد همان تذکر یادآوری کنند.

قاطبه بانوان حجاب را رعایت می‌کنند

وحیدی درباره موضوع عفاف و حجاب نیز گفت: مسئولان کارهای مربوط به حجاب را دنبال می‌کنند و مردم مطالبات و درخواست‌های زیادی در این خصوص دارند.

وی اظهار داشت: عمده و قاطبه بانوان ما خود را متعهد می‌دانند و حجاب را رعایت می‌کنند؛ تعداد بسیار کمی تلاش می‌کنند که ارزش مهم حجاب را نادیده بگیرند، ما این را کاملاً مردود می‌دانیم.

اوضاع امنیت کشور بسیار خوب است

وحیدی، درباره حوادث اخیر در کشور مبنی بر ترور و قتل افراد و ایجاد ناامنی گفت: اوضاع امنیت کشور بسیار خوب است و دستگاه‌های مختلف انقلابی، بر اوضاع مسلط هستند. اقدامات جنایت‌کارانه که منجر به شهادت آیت‌الله سلیمانی شد و اتفاق تلخی که در سبزوار افتاد، نشان داد چگونه بعضی افراد بی‌هویت، به خود اجازه می‌دهند به حریم دیگران تجاوز کنند و حتی به راحتی منجر به قتل شوند.

وی با بیان اینکه عاملان این حوادث بلافاصله دستگیر شدند، افزود: انتظار این است که چنین افرادی در فضای عمومی محکوم شوند. همچنین کسانی که برای هر مسئله کوچکی حرف می‌زنند اما در این مواقع سکوت می‌کنند، اکنون این سوال مطرح است که چرا این روزها به میدان نمی‌آیند و چیزی نمی‌گویند. این نشان می‌دهد افرادی هستند که نمی‌خواهند جنایت‌ها را ببینند و به مسائل حاشیه‌ای می‌پردازند.

کد خبر 658819

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.