۵ مرد و یک زن ایرانی در کمیته برگزاری لیگ ملت‌های والیبال

پنج مرد و یک زن ایرانی با اعلام فدراسیون جهانی والیبال در سمت‌ها و مسئولیت‌های مختلف در لیگ‌ ملت‌های سال ۲۰۲۳، نقش‌آفرینی‌ خواهند کرد تا والیبال ایران به غیر از تیم ملی مردان، نمایندگان دیگری در بزرگ‌ترین و معتبرترین لیگ این رشته ورزشی جهان داشته باشد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط‌عمومی فدراسیون والیبال، مرحله مقدماتی مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۲۳ با حضور ۱۶ تیم کانادا، آمریکا، آرژانتین، ایتالیا، کوبا، آلمان، هلند، برزیل، ژاپن، فرانسه، چین، ایران، لهستان، صربستان، بلغارستان و اسلوونی در گروه مردان پیگیری خواهد شد.

همچنین تیم‌های ترکیه، ایتالیا، آمریکا، صربستان، تایلند، لهستان، کره‌جنوبی، کانادا، ژاپن، برزیل، بلغارستان، هلند، جمهوری دومینیکن، کرواسی، آلمان و چین، ۱۶ تیم شرکت‌کننده در گروه زنان لیگ ملت‌ها ۲۰۲۳ هستند.

بر اساس اعلام فدراسیون جهانی والیبال شش ایرانی در مسئولیت‌ها و سمت‌های مختلف در لیگ ملت‌های سال ۲۰۲۳ نقش‌آفرینی خواهند کرد تا حضور آن‌ها نشان‌دهنده رشد و توسعه والیبال کشورمان در ابعاد مختلف این رشته ورزشی در جهان باشد و از سوی دیگر این موضوع ضمن اثبات ضریب نفوذ و تأثیرگذاری بالای والیبال ایران در دنیا، بار دیگر اعتبار و قدرت والیبال به عنوان برترین ورزش تیمی ایران را در جهان ثابت کند.

بر این اساس، امیر طلوع‌کیان در هفته نخست لیگ ملت‌ها در گروه زنان که نهم تا چهاردهم خردادماه در آنتالیای ترکیه برگزار خواهد شد، به عنوان ناظر فنی، مسئولیت برگزاری این رقابت‌ها را برعهده خواهد داشت.

همچنین مریم حسابی به عنوان نخستین زن ایرانی در هفته نخست گروه مردان که شانزدهم تا بیست‌ویکم خردادماه در شهر اوتاوای کانادا برگزار خواهد شد، به عنوان ناظر فنی، در مسابقات این گروه شرکت خواهد کرد. این در حالی است که دعوت از یک زن ایرانی برای نظارت در مسابقات جهانی، برای نخستین بار در تاریخ والیبال کشور انجام می‌شود.

همچنین فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) از ابراهیم فیروزی و علیرضا قریب برای قضاوت، محمد شاهمیری به عنوان ناظر داوری و مسعود یزدان‌پناه به عنوان داور ویدئوچک در لیگ ملت‌های ۲۰۲۳ استفاده خواهد کرد.

ابراهیم فیروزی، داور بین‌المللی کاتاگوری A ایران در هفته سوم لیگ ملت‌ها (سیزدهم تا هجدهم تیر) گروه مردان در شهر پاسای کشور فیلیپین سوت خواهد زد و محمد شاهمیری دیگر داور بین‌المللی کاتاگوری A ایران در این هفته مسابقات به عنوان ناظر داوری نقش‌آفرینی خواهد کرد.

همچنین علیرضا قریب داور بین‌المللی ایران با کاتاگوری B۱ در هفته سوم لیگ ملت‌ها ۲۰۲۳ گروه زنان که ششم تا یازدهم تیرماه در بانکوک تایلند برگزار خواهد شد، دست به سوت خواهد شد.

فدراسیون جهانی والیبال از مسعود یزدان‌پناه نیز به عنوان داور ویدئوچک در هفته‌های دوم (بیست‌وسوم تا بیست‌وهشتم خرداد) و سوم (ششم تا یازدهم تیر) لیگ ملت‌ها در گروه زنان که به میزبانی کشورهای هنگ‌کنگ و کره‌جنوبی برگزار می‌شود، استفاده خواهد کرد.

کد خبر 658233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.