اشتباهات فاجعه‌آمیز داوری غیرقابل‌ تحمل شده است

باشگاه سپاهان با ارسال نامه‌ای به اشتباهات داور بازی سپاهان و ملوان در هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر اعتراض کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، باشگاه سپاهان با ارسال نامه‌ای خطاب به سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و کمیته داوران اعتراض خود را نسبت به قضاوت داور بازی سپاهان و ملوان در لیگ برتر اعلام کرد.

در این نامه از فدراسیون فوتبال و کمیته داوران خواسته شده است توجه بیشتری نسبت به اشتباهات داوری نشان بدهند، همچنین اقداماتی در نظر بگیرند داوران با دقت بیشتری قضاوت کنند تا در هفته‌های حساس باقی‌مانده چنین اشتباهاتی تکرار نشود و سرنوشت قهرمانی را تحت تأثیر قرار ندهد.

متن این نامه به‌شرح زیر است:

«جناب آقای کشوری‌فرد

سرپرست محترم سازمان لیگ

با سلام

احتراماً، نظر به برگزاری مسابقه تیم‌های سپاهان و ملوان بندرانزلی که مورخ ۰۴/‏۰۲/‏۱۴۰۲‬ به قضاوت آقایان سیدمهدی سیدعلی، علی اکبر نوری و بهمن عبدالهی در ورزشگاه نقش جهان برگزار گردید متأسفانه کوبل داوری این مسابقه دارای اشتباهات بسیار زیادی بودند که به شرح ذیل اعلام می‌گردد؛

۱. در دقیقه ۵ متأسفانه داور مسابقه آقای سیدمهدی سیدعلی پنالتی محرز که بر روی بازیکن تیم فوتبال این باشگاه آقای امید نورافکن در محوطه جریمه تیم ملوان اتفاق افتاده را نادیده و این در شرایطی بود که علاوه بر نگرفتن پنالتی نسبت به دادن اخطار به ایشان به جهت شبیه سازی اقدام نمود و این در حالی بود که اکثر کارشناسان داوری پنالتی محرز بر روی ایشان را تائید کردند.

۲. در دقیقه ۳۷ داور مسابقه آقای سیدمهدی سیدعلی خطای هند مسلم مدافع حریف در پشت محوطه جریمه تیم ملوان که اتفاق افتاد را نادیده گرفتند.

۳. متأسفانه در طول برگزاری مسابقه آقای سیدمهدی سیدعلی دارای تمرکز کافی نبوده و در بسیاری از دقایق مسابقه با زدن سوت‌های زیاد نسبت به توقف مسابقه اقدام کرد.

۴. در دقیقه ۷۸ خطای هند مدافع حریف در محوطه جریمه که می‌بایستی پنالتی اعلام می‌شد از دید داور مسابقه پنهان ماند و متأسفانه یک پنالتی دیگر در این مسابقه به نفع تیم فوتبال این باشگاه گرفته نشد و کارشناسان داوری نیز پنالتی را تایید نموده‌اند.

۵. متأسفانه در طول برگزاری مسابقه یک نفر از تماشاگر نماها نسبت به ارسال نور لیزر اقدام که داور بازی را متوقف نمود، این در حالی بود که در مسابقه تیم‌های فوتبال سپاهان و تراکتور در تاریخ ۱۸/‏۰۲/‏۱۴۰۲‬ تماشاگران ورزشگاه در تبریز به صورت مداوم بر روی چشم بازیکنان و از جمله دروازه‌بان تیم ما در موقع زدن پنالتی لیزر می‌انداختند که علیرغم اعتراضات نیمکت تیم فوتبال این باشگاه هیچ‌گونه اهمیتی داده نشده و بازی به هیچ عنوان متوقف نگردید و متأسفانه شائبه‌هایی را در ذهن این باشگاه به وجود می‌آورد.

باشگاه سپاهان تا کنون از هرگونه بهانه‌جویی، فضاسازی و تحت فشار قراردادن تیم داوری و جنجال آفرینی در طول فصل خودداری نموده ولی در هفته‌های گذشته اشتباهات فاجعه آمیزی انجام شده که دیگر امکان سکوت را از ما گرفته است و هرچند معتقدیم کیان داوری فوتبال ایران متشکل از انسان‌های سالم، پاک و پاکباخته است، اما اشتباهات فاجعه آمیز غیر قابل تحمل شده و این باشگاه مجدداً از آن سازمان انتظار دارد دستور بازبینی فیلم این مسابقه را صادر تا متوجه اشتباهات مکرر داوری این مسابقه شده و از نتیجه این باشگاه را مطلع فرمائید.

از بذل عنایتی که می‌فرمایید صمیمانه سپاسگزاریم.»

کد خبر 657479

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.