مجموعه گورنگاری‌های «مهدی تمیزی» در بازار نشر

مجموعه دو جلدی گورنگاری‌های مهدی تمیزی شامل «تخت فولاد» و «ری و تهران»، توسط «نشر اسپانه» در اردیبهشت‌ماه امسال روانه بازار نشر می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مجموعه گورنگاری‌های مهدی تمیزی شامل «تخت فولاد» و «ری و تهران» به زودی منتشر می‌شود. این دو مجموعه که در قالب کارت‌پستال منتشر خواهد شد، هر کدام دارای ۱۴ قطعه است که به زیبایی‌شناسی سنگ آرامگاه‌ها می‌پردازد.

سنگ آرامگاه‌هایی که در این دو مجموعه منتشر می‌شود، بخش کوچکی از پروژه پژوهشی عکاسی مهدی تمیزی است که از سال ۱۳۸۰ تا کنون در حال انجام است و به مناسبت ۲۰ سالگی آغاز این پروژه، منتشر خواهد شد.

عنوان کتاب پیشین تمیزی در حوزه گورستان‌شناسی، «در سایه سرو» است که به سرونگاره‌های سنگ آرامگاه‌های مردم اصفهان می‌پردازد و سال ۱۳۹۲ توسط نشر رسم منتشر شده بود.

از این هنرمند و پژوهشگر، پیش‌تر کتاب‌هایی منتشر شده است که می‌توان به کتاب «آن مهربان بردبار» (نشر دید مثبت)، «کتاب مستطاب بهینه‌سازی مصرف سوخت» (نشر وزارت نفت)، «ماجراهای ظفرخان شخص ثالث» (نشر بیمه مرکزی)، «طنز و شوخ‌طبعی در کشکول شیخ بهایی» و «راپورت‌های ملوکانه» (نشر شهر) و «محرم از نگاه گردشگران فرنگی» (نشر شهرداری اصفهان) اشاره کرد.

دو مجموعه گورنگاری‌های مهدی تمیزی از سوی «نشر اسپانه» و همراهی مؤسسه بین‌المللی ایکوموس، با قیمت هر مجموعه ۷۵ هزار تومان، اردیبهشت امسال روانه بازار کتاب می‌شود.

کد خبر 655393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.