بهره‌گیری از نقشه‌برداری هوایی برای مقابله با سیلاب‌های شهری

شورای شهر کاردیف در ولز انگلستان از نقشه‌های هوایی درختان و داده‌های موقعیت مکانی برای جلوگیری از خطر جاری شدن سیلاب‌های سطحی استفاده می‌کند.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، نقشه‌برداری هوایی از درختان و اطلاعات موقعیت مکانی به شورای شهر کاردیف کمک می‌کند تا خطر جاری شدن سیلاب‌های سطحی را در شهر کاهش دهد و از تلاش‌های دولت انگلستان در زمینه اقدامات آب‌وهوایی حمایت کند.

نقشه‌برداری‌های کاردیف با ترکیب الگوریتم‌ها و تکنیک‌های پردازش تصویر با به‌روزترین عکس‌های هوایی و داده‌های زمینی در سراسر بریتانیا، داده‌های دقیقی درباره ارتفاع، مکان و پوشش تاج بیش از ۴۰۰ میلیون درخت ارائه می‌دهد. این اطلاعات همراه با داده‌هایی که موقعیت خندق‌های زهکشی بزرگراه‌های کاردیف را به تفصیل نشان می‌دهد، امکان اولویت‌بندی برنامه‌های پاک‌سازی و جارو کردن خیابان‌ها را برای مناطقی با بیشترین احتمال ریزش برگ‌ها و مسدود شدن زهکشی‌ها در اختیار شورای شهر می‌گذارد. (خندق‌های زهکشی، گودال‌های پوشیده‌شده توسط یک توری فلزی باز هستند که معمولاً در کناره بزرگراه‌ها قرار دارد.)

بهره‌گیری از نقشه‌برداری هوایی برای مقابله با سیلاب‌های شهری

شورای شهر کاردیف در حال حاضر مسئول نظارت و ساماندهی حدود یکصد هزار خندق بزرگراهی است که برای تخلیه آب باران و سایر رواناب‌های سطحی به سیستم زهکشی طراحی شده است. این شورا وظیفه دارد این آب‌های سطحی را به یک نقطه تخلیه مناسب منتقل کند. ازآنجاکه کاردیف شاهد تغییرات آب‌وهوایی شدیدی است، جاری شدن سیلاب‌های سطحی خطرات فزاینده‌ای را برای این شهر به همراه دارد و این اقدام شورای شهر یک راهکار ساده اما بسیار کاربردی برای مقابله با تغییرات آب‌وهوایی محسوب می‌شود که با استفاده از اطلاعات مبتنی بر مکان برای دست‌یابی به مزایای عملیاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شورای شهر در این زمینه توضیح داد که نقشه‌برداری هوایی از درختان سرتاسر کشور داده‌هایی از درختان سه متر و بلندتر را در منطقه به‌ثبت می‌رساند که با بهره‌گیری از این تصاویر و با استفاده از سیستم اطلاعات جغرافیایی منبع باز شهر برای مقایسه نزدیکی درختان و خندق‌ها مشخص شده است حدود پنج‌هزار از ۱۰۰ هزار خندق بزرگراهی شهر در معرض خطر ریزش برگ‌ها و مسدود شدن قرار دارد.

شورا ادامه داد که این داده‌ها کمک می‌کند که مسئولان درخت‌کاری شهرداری بتوانند برنامه‌ریزی بهتری برای ساماندهی امور درختان حفاظت‌شده فعلی داشته باشند و در تدوین استراتژی‌های ایجاد پارک‌ها و جنگل‌های شهری در آینده راهکارهایی را به‌کار گیرند که مشکلات ناشی از ریزش برگ‌ها و مسدود شدن خروجی‌های را آب به حداقل میزان ممکن می‌رساند.

شورای شهر خاطرنشان کرد که این نقشه‌برداری‌ها به‌سرعت بینش‌های دقیقی ارائه می‌کند که زمان انجام پروژه‌های ارزشمندی که به ایمنی و امنیت عمومی کمک می‌کنند را کاهش می‌دهد.

کد خبر 652284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.