ثبت ششمین روز هوای سالم در اصفهان / ۳ ایستگاه کیفی هوا فعال است

سنجش کیفیت هوا، امروز (دوشنبه) در ساعت منتهی به هفت صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۵۲ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، وضعیت هوای اصفهان امروز _دوشنبه چهاردهم فروردین‌ماه _ به شرح زیر است:

سنجش کیفیت هوای امروز در ساعت منتهی به هفت صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۵۲ در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

امروز سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های احمدآباد با شاخص ۵۷ و خرازی با شاخص ۶۲ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد و در ایستگاه رودکی با شاخص ۳۷ در وضعیت هوای پاک (سبز) است.

سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های پروین، استانداری اصفهان، کاوه، جی، باهنر، فرشادی، فیض، ورزشگاه میثاق، خواجو، باغ غدیر و دانشگاه فعال نیست.

در حال حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان اصفهان به‌جز شهر اصفهان، ایستگاه سجزی، مبارکه و شاهین‌شهر است؛ شاخص کیفی هوای سجزی با قرار گرفتن روی عدد ۵۹ و مبارکه با شاخص ۶۳ در وضعیت هوای سالم (زرد) و شاهین‌شهر با شاخص ۳۳ در وضعیت هوای پاک (سبز) قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا مانند مونوکسید کربن، دی‌اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف دارد، به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 651934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.