۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۵
شهادت جوان فلسطینی در رام‌الله

یک جوان فلسطینی در شمال رام‌الله، به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید.

به گزارش ایمنا و به نقل از دفاع‌پرس، وزارت بهداشت فلسطین از شهادت «یزن عمر خصیب» جوان ۲۳ ساله فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اشغالگر اسرائیلی در ورودی شمالی شهر بیره در شمال رام‌الله خبر داد.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده که نظامیان اسرائیلی به بهانه تلاش این جوان فلسطینی برای حمله به آن‌ها با سلاح سرد، به‌سمت او تیراندازی کردند.

این جوان فلسطینی پس از مجروح شدن به بیمارستان شعاریه «تسیدک» در قدس اشغالی انتقال داده شد، اما در نهایت بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

با شهادت این جوان، شمار شهدای فلسطین از ابتدای سال جاری تاکنون به ۸۹ نفر افزایش یافت.

همچنین با ادامه جنایت صهیونیست‌ها، جنبش مقاومت اسلامی حماس خواستار اوج بخشیدن به تمام شیوه‌های مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست و شهرک‌نشینان یهود به نشانه وفاداری به خون پاک شهدای فلسطین و رشادت‌آفرینی و ایثارگری‌های آنان شد.

حماس اعلام کرد: تمام توده‌های فلسطینی در داخل و خارج سرزمین‌های اشغالی با افتخار هر چه تمام‌تر در این روزهای خجسته یاد و خاطره شهدای راه دفاع از سرزمین، اصول و آرمان‌های ملی و مقدسات اسلامی را گرامی می‌دارند.

این جنبش بار دیگر بر پایبندی خود به مشی مقاومت جامع به عنوان تنهاترین گزینه دفاع از ملت و احقاق حقوق ملی این ملت در زمینه آزاد سازی سرزمین فلسطین و مقدسات از چنگال اشغالگران صهیونیست و برپایی کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف تاکید ورزید.

حماس اعلام کرد: دشمن صهیونیستی گمان می‌کرد که با ترور رهبران ملت فلسطین و نیروهای مبارز و دلاور و قهرمان فلسطینی ریشه‌های مقاومت را از بین خواهد برد و روحیه مبارزه و ایستادگی ملت فلسطین را نابود خواهد کرد، حال آنکه شهادت این رهبران و قهرمانان موجب پایبندی هر چه بیشتر ملت فلسطین به سرزمین و اصول و آرمان‌های ملی‌شان شد.

کد خبر 648603

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.