عرضه ۵۰۰ هزار خودرو در هفته آینده / شورای رقابت قیمت تعیین می‌کند

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شرایط ثبت‌نام افراد، همان شرایط اعلامی در طرح‌های قبلی است و با ثب‌ نام در این سامانه مطابق وعده وزارت صمت، دیگر چیزی به نام قرعه‌کشی نخواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، امید قالیباف اظهار کرد: هفته آینده ۵۰۰ هزار خودرو توسط خودروسازان در سامانه یکپارچه عرضه خواهد شد، همه خودروسازان داخلی ازجمله ایران‌خودرو، سایپا و خودروسازان بخش خصوصی به‌جز گروه بهمن در این طرح حضور خواهند داشت.

وی افزود: عرضه خودروها با قیمت‌هایی است که از سوی شورای رقابت تعیین می‌شود.

سخنگوی وزارت صمت ادامه داد: شرایط ثبت نام افراد، همان شرایط اعلامی در طرح‌های قبلی است و با ثبت نام در این سامانه مطابق وعده وزارت صمت دیگر چیزی به نام قرعه کشی نخواهیم داشت. در این طرح حدود نصف قیمت هر خودرو به عنوان ودیعه در حساب افراد مسدود می‌شود که خودرو به خودرو متفاوت خواهد بود.

قالیباف خاطرنشان کرد: چنانچه تقاضای خودرویی از عرضه خودرو در این طرح بیشتر شود، یک لیست انتظار تعریف شده و نوبت افراد برای تحویل خودرو مشخص می‌شود که به احتمال زیاد از سه ماه تا یک سال خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: با عرضه سنگین یاد شده، همچنین انجام واردات خودرو و انجام واردات از مناطق آزاد، بازار خودرو شرایط خوبی خواهد داشت و انتظار می‌رود به تدریج به آرامش برسد.

سخنگوی وزارت صمت تاکید کرد: عرضه این خودروها در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خواهد بود و در بورس کالا انجام نخواهد شد.

کد خبر 644662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رعنا ماندگار IR ۲۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۰
  5 2
  با سلام این افزایش قیمت چرا باید شامل افرادی باشد که ۷ماه پیش به صورت پیش فروش بدون سود ثبت نام کردند و ۱۰روز دیگر موعد دعوت نامه هست، افزایش قیمت شاملشون بشود ! این افزایش قیمت میبایست صرفا برای طرح های سال ۴۰۲به بعد شود .
  • حاج حمید IR ۰۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۰
   0 0
   شامل اونا نمیشه.برا من ۱۵ دعوت نامه اومد شامل نشدش