سیاست‌های جدید ارزی بانک مرکزی  به زودی اعلام می‌شود

مدیرکل تجارت خارجی بانک مرکزی از برنامه‌های این بانک برای بهبود شرایط بازار ارز خبر داد و گفت: در سال جاری بیش از ۸۰ میلیارد دلار به منظور واردات کالا به کشور تخصیص داده شده که از این میزان بیش از ۶۰ میلیارد دلار تأمین شده که نشانگر بهبود ۳۰ درصدی در تأمین ارز نسبت به سال گذشته است.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، شیوا راوشی اظهار کرد: بر این اساس بیش از ۱۸ میلیارد دلار برای واردات کالاهای اعلامی وزارت جهاد کشاورزی اعم از گندم، جو، نهاده‌ها و … تخصیص داده شده که از این میزان ۱۴ میلیارد دلار تأمین شده و مابقی نیز در حال تدارک است.

وی ادامه داد: همچنین ۳.۲ میلیارد دلار برای کالاهای اعلامی وزارت بهداشت اعم از دارو، تجهیزات پزشکی، شیر خشک و … تأمین ارز صورت گرفته است.

مدیرکل تجارت خارجی بانک مرکزی تصریح کرد: این موارد با ارز ۲۸۵۰۰ تومانی تأمین شده و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

راوشی تاکید کرد: نرخ سازی‌ها در فضای مجازی مبنای واقعی متناسب با فرآیند تجارت خارجی کشور ندارد و قیمت‌ها دارای حباب است لذا توصیه ما به مردم این است که از رفتارهای هیجانی مانند آنچه در گذشته در بازار بورس شاهد بودیم، در بازار ارز پرهیز کنند تا متضرر نشوند.

وی افزود: همانگونه که طی سال‌های گذشته و علیرغم تحریم‌ها نیاز وارداتی کشور تأمین شده در سال جاری هم این روند بر اساس آمار و ارقام افزایش ۳۰ درصدی داشته است. لذا تأمین ارز واردات کشور به خوبی و بر اساس مؤلفه‌های تجاری و نیازهای واقعی انجام شده و با قدرت ادامه دارد.

مدیرکل تجارت خارجی بانک مرکزی از برنامه‌های بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز خبر داد و اعلام کرد: بانک مرکزی متناسب با شرایط ارزی کشور و به منظور بهبود شرایط برنامه‌ها و سیاست‌های جدیدی در دست اقدام دارد که بزودی اعلام خواهد شد.

کد خبر 642375

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.