استقبال بیش از ۶۰ درصد دانش‌آموزان اصفهانی از مسابقه‌های قرآن و عترت

رئیس اداره امور قرآنی، نماز و عترت اداره‌کل آموزش و پرورش از استقبال بیش از ۶۰ درصد دانش‌آموزان از مسابقات قرآن، عترت و نماز مناطق و نواحی استان اصفهان خبر داد.

جعفر تحویل‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه مسابقه‌های سال جاری ۱۴۰۲ – ۱۴۰۱ با شور و حال خاصی در مناطق و نواحی چهل‌ویک‌گانه استان اصفهان، برگزار شد، اظهار کرد: بیش از ۶۰ درصد دانش‌آموزان مدارس در این مسابقه‌ها ثبت‌نام کرده و در هفته قرآن عترت و نماز در اواخر آذرماه مسابقه‌های مرحله آموزشگاهی و در ایام دهه مبارک فجر هم مسابقه‌های شهرستانی برپا شد.

وی ادامه داد: در مرحله استانی مسابقات قرآن عترت و نماز، با هدف ایجاد فضای رقابتی عادلانه، مناطق و نواحی به شش گروه تقسیم و مسابقه‌ها به‌صورت قطبی و در شش قطب برگزار می‌شود.

رئیس اداره امور قرآنی، نماز و عترت اداره‌کل آموزش و پرورش افزود: آئین افتتاحیه مسابقه‌های قطبی قرآن عترت و نماز، اول اسفندماه در شهرستان خمینی‌شهر و اختتامیه بیست و چهارم همان ماه در شهرستان فریدن برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای مسابقه‌های حفظ دانش‌آموزان ابتدایی برای اولین‌بار در مرحله استانی و کشوری بوده و مسابقه‌های ویژه پسران متوسطه اول و دوم در ۱۲ رشته و ویژه دختران متوسطه اول و دوم ۱۱ رشته است.

کد خبر 640636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.