بزرگراه‌های این شهر خورشیدی می‌شود

مقامات بادن-وورتمبرگ، سومین ایالت بزرگ آلمان، ۲۶۰ منطقه کنار بزرگراهی مناسب برای مزارع خورشیدی را شناسایی کرده‌اند تا رویکرد گذار به انرژی سبز را تسریع ببخشند.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، مقامات ایالت فدرال آلمان بادن-وورتمبرگ اعلام کردند که زمین‌های کنار جاده‌ای می‌توانند به‌زودی به نیروگاه‌های فتوولتائیک تبدیل شوند. مقامات ایالتی حدود ۲۶۰ مکان را شناسایی کرده‌اند که می‌توانند توسط تأمین‌کنندگان انرژی توسعه یابند.

این مکان‌های کنار جاده‌ای شامل زمین‌های اطراف، دیوارهای صوتی و خاک‌ریزهای جاده است که در صورت عملیاتی شدن تمام این مکان‌های فرضی، خروجی تخمینی، حدود ۱۲۲ گیگاوات ساعت - معادل مصرف سالانه ۳۵ هزار خانوار سه‌نفره خواهد بود.

طبق بیانیه دولت، علاقه فزاینده‌ای در میان تأمین‌کنندگان انرژی برای استفاده از این نوع فضاها برای انرژی سبز وجود داشته است. از فوریه ۲۰۲۲، شرکت‌ها بیش از ۶۰۰ درخواست در مورد مکان‌های مختلف ارسال کرده‌اند.

بزرگراه‌های این شهر خورشیدی می‌شود

با این حال تنها ۲۶ مورد از آن‌ها پاسخ مثبت دریافت کردند، چراکه بیشتر مکان‌ها، دارایی عمومی نبود. این رویکرد واکنش مثبتی را در پی داشته است و اکنون با کمک مقامات تعمیر و نگهداری جاده، فهرست ۲۶۰ مکان موجود تهیه شده است.

نقاط مورد نظر بیشتر در ناحیه اشتوتگارت (۸۵) و پس از آن مناطق اداری کارلسروهه (۷۴)، توبینگن (۷۱) و فرایبورگ (۲۶) قرار دارند. این پیشنهاد، شهرداری‌ها، شرکت‌های خدمات شهری، تعاونی‌های شهروندی، توسعه‌دهندگان پروژه و افراد عادی را شامل می‌شود.

وینفرید هرمان، مدیر بخش حمل‌ونقل بادن-وورتمبرگ، در بیانیه‌ای رسمی توضیح داد که هدف از اجرای پروژه این است که تا جای ممکن تمام اپراتورها در انتقال انرژی سبز شرکت کنند.

بحران انرژی اروپا، بسیاری از شهرها را به فکر بهره‌برداری از انرژی‌های سبز سوق داده است که در این میان، انرژی خورشیدی از استقبال بالایی برخوردار است و جهان اکنون شاهد خورشیدی شدن هرچه بیشتر شهرها است.

کد خبر 638845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.