جامعه امروز نیاز مبرم به بصیرت و تبیین دارد/دشمن به دنبال فتنه‌انگیزی و نفوذ است

دبیر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان ،هدف اصلی دشمن را نقشه کشیدن برای پیشبرد اهداف خود عنوان کرد و گفت: دشمن به دنبال فتنه‌انگیزی و نفوذ است بنابراین جامعه امروز ما نیاز مبرم به بصیرت و تبیین دارد.

حجت‌الاسلام علیرضا باطنی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا پیرامون فرارسیدن ولادت حضرت علی (ع) و لزوم الگوبرداری از سیره آن حضرت اظهار کرد: ضمن تبریک دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافع حرم، مدافع امنیت و امام شهیدان، ولادت با سعادت حضرت علی بن ابی طالب (ع) را تبریک می‌گویم.

وی با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب افزود: موضوعی که در این فرمایشات مورد توجه رهبر معظم انقلاب بود، تبیین لزوم تغییر نگاه و شیوه به اقشار گوناگون جامعه و گروه‌های فعال فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و مسئولان کشور بود.

دبیر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان، تاکید رهبر معظم انقلاب را بر لزوم خارج شدن از موضع تدافعی و رفتارهای منفعلانه و پرداختن به شیوه‌های تهاجمی برای احقاق حقوق ملت دانست و گفت: تبیین مواضع حق‌طلبانه جمهوری اسلامی کاملاً در فرمایشات روزهای اخیر و ماه‌های گذشته رهبر معظم انقلاب مشهود است.

وی با اشاره به رصد به هنگام حوادث و اتفاقات در افق نگاه رهبر انقلاب خاطرنشان کرد: افق نگاه رهبر معظم انقلاب به گونه‌ای است زودهنگام هشدار داده و جامعه را نسبت به حوادث و اتفاقات هوشیار می‌کنند همانگونه که در گذشته این نقش را ایفا کردند.

حجت‌الاسلام باطنی با توجه به شرایط جنگ ترکیبی، خروج از لاک انفعال را ضروری دانست و تصریح کرد: امروز وقتی اضلاع جنگ ترکیبی را مشاهده می‌کنیم، شیوه عملکرد نیروهای انقلاب، جریانات انقلابی و مسئولان در بخش‌های مختلف تدافعی و پدافندی است یعنی منتظر وقوع اتفاقی، رفتار، برخورد یا موضع خصمانه‌ای از سوی دشمنان و مخالفان انقلاب در داخل یا خارج از کشور هستند تا به آن واکنش نشان دهند.

وی با تاکید بر لزوم پرهیز از برخورد منفعلانه با وقایعی که در مورد انقلاب رخ می‌دهد، گفت: این نوع برخورد مورد انتظار انقلاب اسلامی نیست به ویژه جهان اسلام که متأثر از نظام اسلامی ما بوده و الگوی آنها ایران اسلامی با تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب است از ما انتظار دارد که پیش‌دستانه مسائل را رصد کنیم.

دبیر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان یادآور شد: باید به جای اینکه دیگران ما را در آموزه‌های دینی و انقلابی به چالش بکشند، خودمان دشمن را به چالش بکشانیم زیرا آنها نیز به اندازه دشمنان ملت ایران و انقلاب اسلامی با چالش‌هایی روبه‌رو هستند و نقطه ضعف‌هایی دارند که باید به رخ آنها کشیده شود.

وی پیش‌دستی و ابتکار عمل برای رویارویی با دشمن را ضروری دانست و ادامه داد: به جای اینکه منتظر باشیم آنها روی مسائل و موضوعات ما دست بگذارند و سپس با یک بیانیه، اطلاعیه یا سخنرانی از موضع تدافعی وارد شویم، باید پیش دستی کنیم و این کلید واژه فرمایشات روزهای اخیر رهبر معظم انقلاب به شمار می‌آید.

حجت‌الاسلام باطنی با اشاره به تأثیرپذیری رهبر معظم انقلاب در این فرمایشات از ویژگی‌های حکومت علوی و رهنمودهای امیرالمومنین (ع) گفت: بر اساس همین رهنمودها سیاست‌های راهبردی جمهوری اسلامی از سوی رهبر معظم انقلاب بنیان گذاشته و به جامعه تزریق می‌شود.

وی ورود به اردوگاه مخالفان، معاندان و دشمنان ملت ایران را ضرورت کنونی جریان انقلاب و نیروهای دغدغه‌مند ایران اسلامی اعلام کرد و افزود: برای رسیدن به این هدف باید نقاط قوت و ضعف خود را بشناسند و برای تثبیت نقاط قوت خود که مستکبران برای القای اندیشه خود در تلاش هستند که آن‌را تضعیف کنند لازم است که نقاط ضعف دشمن را برجسته کنند تا ماهیت مارهای به ظاهر خوش خط و خال مستکبر روشن شود و مردم هویت آنها را بشناسند.

وی جهاد تبیین را یکی از وظایف نیروهای انقلابی معرفی کرد و با اشاره به تقارن میلاد امام علی (ع) با دهه فجر گفت: تجربه تلخ تاریخی که در پیشینه خود داریم، دوره کمتر از پنج ساله حکومت امیرالمومنین علی (ع) است که این تجربه تلخ نشان می‌دهد اگر مردم واقعیت‌های حکومت علوی یا دینی را نشناسند و گرفتار تبلیغات منحرف کننده دشمن شوند حتی فردی مانند امیرالمومنین (ع) که بعد از پیامبر گرامی اسلام (ص) زیر این آسمان پیشوایی مانند او نیامده و نخواهد آمد، ضمام امور در جامعه را بر عهده داشته باشد، کار از پیش نخواهد برد.

دبیر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان با اشاره به تاکید امیرالمومنین (ع) در فرصت‌های مختلف بر لزوم بصیرت افراد خاطرنشان کرد: حضرت با زبان رسا فرمودند که واقعیت‌های پیرامون خود را درست ببینید، درست تحلیل کنید و از افراد مطمئن خبر بگیرید زیرا دشمن که به شما خبر صحیح نمی‌دهد و در صورتی که بخشی از واقعیات را بگوید با هدف اطلاع‌رسانی و دلسوزی این کار را انجام نمی‌دهد.

وی هدف اصلی دشمن را نقشه کشیدن برای پیشبرد اهداف خود عنوان کرد و گفت: دشمن به دنبال فتنه‌انگیزی و نفوذ است بنابراین جامعه امروز ما نیاز مبرم به بصیرت و تبیین دارد.

حجت‌الاسلام باطنی جهاد تبیین را وظیفه همه کسانی اعلام کرد که اهل سخن و قلم هستند و دیگران آنها را به عنوان افراد مؤثر الگو قرار داده‌اند و ادامه داد: هر کس در هر رشته‌ای که فعالیت می‌کند باید به موضوع جهاد تبیین توجه کند، اگر امروز جامعه ما از گذشته جامعه علمی درس نگیرد ممکن است همان حوادث تلخ برای جامعه ما نیز اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به هشدارهای رهبر معظم انقلاب در این زمینه گفت: باید نیروهای انقلاب، مسئولان و آحاد مردم در جامعه که دلشان برای کشور خود می‌تپد به این موضوع توجه کنند، حتی اگر افرادی باشند که دل در گرو انقلاب نداشته باشند اما ایرانی هستند و سربلندی، پیشرفت و موفقیت کشور و مردم خود را می‌خواهند.

دبیر مجمع نیروهای انقلاب اسلامی اصفهان تصریح کرد: امروز که به برکت انقلاب اسلامی ریل‌گذاری درستی انجام شده و خلاقیت جوان ایرانی در حال به ثمر نشستن است، در دنیا برای عرضه موفقیت‌های ایران گوش شنوایی پیدا شده و در محافل علمی و دانشگاهی در بین امت اسلامی و کشورهای مختلف این بسترها فراهم است، باید با صدای رسا موفقیت‌ها را فریاد بزنیم.

وی گفت: برای رفع کاستی‌ها به ویژه مسائل معیشتی، سفره مردم، مشکلات اقتصادی، اعتبار پول ملی، اشتغال و مانند آنها نیز باید همت کنیم.

کد خبر 638716

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.