احتمال شکل‌گیری حیات پیشرفته در «انسلادوس» وجود دارد

یک ستاره‌شناس و مخترع فناوری‌های حوزه نجوم گفت: در صورتی که انسلادوس بتواند به فعالیت عادی خود ادامه دهد، ممکن است در آینده‌ای دورتر موجودات پیشرفته‌تری نیز در این قمر رشد کنند.

محسن منتظری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به ویژگی‌های منحصر به‌فرد انسلادوس و احتمال وجود حیات در این قمر، اظهار کرد: با توجه به شرایط حاکم بر قمر انسلادوس، احتمال وجود، موجودات دریایی مشابه زمین در این قمر وجود دارد.

وی افزود: درواقع وجود موجودات دریایی مشابه زمین در قمر انسلادوس دور از انتظار نیست، اما به دلیل اینکه انسلادوس عمر کمی دارد، زمانی کافی برای شکل‌گیری موجودات دریایی مشابه زمین در این قمر وجود نداشته است.

این ستاره‌شناس و مخترع فناوری‌های حوزه نجوم ادامه داد: درواقع حیاتی که در انسلادوس پیش‌بینی می‌شود، مشابه زمین نیست، اما شکل‌گیری موجوداتی به صورت میکرو ارگانیک در این قمر به راحتی امکان‌پذیر است.

منتظری با اشاره به اینکه احتمال وجود حیات در مقیاسی بزرگ از میکرو ارگانیک نیز در انسلادوس وجود دارد، گفت: در صورتی که این قمر بتواند به فعالیت عادی خود ادامه دهد، ممکن است در آینده‌ای دورتر موجودات پیشرفته‌تری نیز در انسلادوس رشد کنند.

وی افزود: در حال حاضر بشر اطلاعات زیادی از قمر انسلادوس کسب نکرده است و همچنان این قمر کوچک سیاره زحل مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته و امیدواریم در آینده اطلاعات مفیدتری پیرامون وجود حیات در انسلادوس به‌دست آوریم.

کد خبر 637984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.