واکنش دمشق به حمله ناموفق در اصفهان

وزارت خارجه سوریه حمله ناموفق به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع ایران در اصفهان را محکوم کرد.

به گزارش ایمنا، وزارت خارجه این کشور در بیانیه‌ای، تاکید کرد که تلاش ناموفق برای حمله به مجتمع صنایع دفاعی ایران در اصفهان را محکوم می‌کنیم.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که با رهبری، دولت، ارتش و مردم ایران در مقابله با این تحریکات که امنیت و رفاه ایران و همچنین امنیت و ثبات منطقه را هدف قرار می‌دهد، اعلام همبستگی می‌کند.

پیش از این، دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه (کرملین)، در اظهاراتی در جمع خبرنگاران حمله پهپادی ناموفق به یک تاسیسات نظامی در ایران را محکوم کرد.

وی اظهار داشت: به‌طور قطع سرویس‌های اطلاعاتی ما در حال تجزیه و تحلیل اطلاعات موجود هستند تا تصویر کامل‌تری از آنچه روی داده است به‌دست بیاوریم.

پسکوف تصریح کرد: در هر صورت ما باید این‌گونه اقدامات را که علیه تمامیت ارضی یک کشور صورت می‌گیرد، محکوم کنیم.

ساعاتی پیش، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز حمله به مجتمع کارگاهی یک تاسیسات نظامی در اصفهان را که شامگاه شنبه رخ داد، محکوم کرد و درباره پیامدهای پیش‌بینی‌ناپذیر چنین اقداماتی هشدار داد.

به گزارش ایسنا، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران با انتشار اطلاعیه‌ای، درباره جزئیات این حمله اعلام کرد: شامگاه هشتم بهمن ۱۴۰۱ حوالی ساعت ۲۳:۳۰ حمله ناموفق با استفاده از ریزپرنده به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع صورت گرفت و خوشبختانه با پیش‌بینی‌ها و تمهیدات پدافندی صورت‌گرفته، یکی از آن‌ها مورد اصابت پدافند هوایی مجتمع قرار گرفت و دو فروند دیگر آن‌ها در تله‌های پدافندی گرفتار و منفجر شدند.

وزارت دفاع در بخش دیگری از این اطلاعیه با تاکید بر اینکه این حمله ناموفق تلفات جانی نداشته است، درباره میزان آسیب واردشده به این مرکز نظامی، اعلام کرده است: این حادثه آسیبی جزئی به سقف کارگاه وارد کرده که به فضل الهی خللی در تجهیزات و ماموریت‌های مجموعه ایجاد نکرده است.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه خاطرنشان کرد: این نهاد به ملت شریف ایران اسلامی اطمینان می‌دهد که اقدام برای تولید قدرت، اقتدار و امنیت را با شتاب و جدیت ادامه خواهد داد و این اقدامات کورکورانه تاثیری در تداوم مسیر پیشرفت کشور نخواهد داشت.

بعضی رسانه‌ها پس از وقوع این حمله مدعی شدند که حمله پهپادی به تاسیسات نظامی اصفهان به وقوع یک انفجار بزرگ و خسارات جدی به آن منجر شده است، اما پایگاه خبری‌تحلیلی دیفنس اکسپرس که در زمینه امور نظامی متخصص است، با استناد به تصاویر ماهواره‌ای جدید گزارش داد که هیچ آسیب قابل مشاهده‌ای پس از این حمله در تاسیسات نظامی اصفهان وجود ندارد.

همچنین روزنامه وال‌استریت ژورنال و یک مقام آمریکایی گفته‌اند که رژیم صهیونیستی در حمله شنبه‌شب به تاسیسات نظامی اصفهان دست داشته است.

منبع: ایسنا

کد خبر 637675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.