معافیت مالیاتی برای خوش‌حساب‌ها / جریمه برای کسانی که درآمدشان را کتمان می‌کنند

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: برای ۳۵۰ هزار شخص حقوقی و سه میلیون شخص حقیقی که برای عملکرد سال ۱۴۰۰ اظهارنامه ارائه نکرده بودند بر اساس اطلاعات موجود در سامانه‌ها، اظهارنامه برآوردی درحال تولید است.

به گزارش ایمنا به نقل از سازمان امور مالیاتی، داوود منظور مودی مداری و مودی محوری را از اصول اولیه نظام مالیاتی دانست و اظهار کرد: بخش قابل توجهی از فعالان اقتصادی، پرداخت مالیات را وظیفه قانونی خود دانسته و با خود اظهاری، کار وصول مالیات را تسهیل می‌کنند. در همین راستا مودیان خوش حساب از معافیت‌ها بهره‌مند شده و افرادی که کتمان درآمد دارند جریمه شده و مشمول معافیت‌ها نخواهند شد.

وی با تاکید بر شناسایی مودیان جدید، اظهار کرد: از این پس نظام مالیاتی برای افرادی که فعالیت اقتصادی دارند اما اظهارنامه مالیاتی ارائه نمی‌کنند، اظهارنامه برآوردی تولید می‌کند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشورثی تصریح کرد: در این راستا برای اولین بار در نظام مالیاتی کشور برای ۳۵۰ هزار شخص حقوقی و سه میلیون شخص حقیقی که برای عملکرد سال ۱۴۰۰ اظهارنامه ارائه نکرده بودند بر اساس اطلاعات موجود در سامانه‌ها، اظهارنامه برآوردی درحال تولید است.

منظور با بیان اینکه هدف سازمان امور مالیاتی کشور رعایت عدالت مالیاتی است، خاطرنشان کرد: باید مالیات را براساس اصل توانایی پرداخت، دریافت کنیم و کلیه اقدامات نظام مالیاتی برای تحقق این هدف است.

کد خبر 637618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.