ادینبورگ، میزبان مسیری سبز برای ترغیب مردم به پیاده‌روی

اعضای شورای شهر ادینبورگ، پایتخت و دومین شهر بزرگ اسکاتلند، از احداث مسیر جدیدی برای پیاده‌روی و انجام فعالیت‌های جسمی در شهر خبر داده‌اند.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، مسیر سبز جدید پایتخت اسکاتلند به یکی از مهم‌ترین مسیرهای دوچرخه‌سواری شهر پیوند داده خواهد شد و از این طریق، زمینه را برای افزایش گرایش شهروندان به تردد سبز در پی خواهد داشت. علاوه بر این، کاربران این پیاده‌راه می‌توانند در مسیر حرکت خود به فضاهای اجتماعی و سبز متعددی دسترسی پیدا کنند و در آن‌جا به تعامل با افراد دیگر یا انجام فعالیت‌های مورد علاقه خود بپردازند. این مسیر نه‌تنها از طریق افزایش گرایش مردم به تردد سبز و انجام فعالیت‌های جسمی در بهبود سلامت آن‌ها نقش مهمی ایفا خواهد کرد، بلکه در افزایش تنوع زیستی نیز بسیار اثربخش خواهد بود.

ادینبورگ، میزبان یک مسیر سبز برای ترغیب مردم به پیاده‌روی

ویژگی‌های مسیر سبز جدید ادینبرو

معماران در طراحی مسیر سبز جدید پایتخت اسکاتلند قابلیت دسترسی تمام شهروندان را به‌دقت مورد توجه قرار داده‌اند و در نظر دارند فضایی به‌وجود بیاورند که در آن تمام مردم با هر میزان توانایی جسمی نظیر افراد سوار بر صندلی‌های چرخدار به راحتی عبور و مرور کنند. علاوه بر این، مسیرهای سبز زیبای بیشماری در سراسر فضا احداث خواهد شد که امکان تفریح را برای خانواده‌ها فراهم می‌آورد، ضمن این‌که به کاربران تردد سبز اجازه استراحت در مکان‌هایی خلوت را می‌دهد.

این مسیر به سه بخش اصلی باغ‌ها، فضای تردد و پارک‌های اجتماعی تقسیم می‌شود و به دنبال آن، افرادی با علاقه‌های متفاوت برای انجام فعالیت‌های مختلف قادر خواهند بود خود را در هر یک از این بخش‌ها یا همه آن‌ها سرگرم کنند.

علاوه بر این، بیش از ۴۵۰ اصله درخت در سراسر این مسیر کاشته خواهد شد که به افزایش چشم‌انداز سبز آن کمک زیادی می‌کند، ضمن این‌که سایه لازم برای عبور و مرور راحت کاربران مسیر را فراهم خواهد آورد.

ساخت‌وساز مسیر سبز ادینبورگ از اواخر ژانویه آغاز خواهد شد و معماران پیش‌بینی کرده‌اند که احداث آن تا آوریل ۲۰۲۴ ادامه داشته باشد.

ادینبورگ، میزبان یک مسیر سبز برای ترغیب مردم به پیاده‌روی

کد خبر 637287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.