طرح‌های موثر در درمان ناباروری مورد حمایت قرار می‌گیرد

طرح‌های نوآورانه و فناورانه حوزه «داروها، فرآورده‌ها»، «تجهیزات مصرفی» و «کیفیت‌افزایی خدمات و محصولات در درمان ناباروری» جذب و حمایت می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در نظر دارد طرح‌های موثر در درمان ناباروری را در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت؛ شناسایی و از آن‌ها برای تجاری شدن حمایت کند.

بر همین اساس طرح‌های پیشنهادی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور برای کسب دانش فنی، تولید بار اول و تجاری‌سازی و توسعه بازار در سه حوزه «داروها، فرآورده‌ها و روش‌های نوین در درمان ناباروری»، «تجهیزات مصرفی در درمان ناباروری» و کیفیت‌افزایی خدمات و محصولات حوزه ناباروری» شناسایی و مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

شاخص‌ها و اولویت‌های مدنظر در طرح‌های پیشنهادی شامل «عمق دانشی در حوزه زیست‌فناوری»، «برخورداری از TRL و MRL قابل قبول»، «برخورداری از زیرساخت تولیدی یا امکان همکاری با شرکت‌های تولیدی حاضر در بازار» و «برخورداری از بازار صادراتی» می‌شود و به طرح‌های برتر، کمک‌هزینه پژوهشی و تسهیلات تولیدی عرضه خواهد شد.

علاقه‌مندان، شرکت‌های دانش‌بنیان، فناوران و محققان دانشگاهی می‌توانند برای اطلاع از جزییات این حمایت و ارسال طرح‌های پژوهشی خود تا تاریخ پانزدهم اسفندماه سال جاری به این آدرس مراجعه کنند.

کد خبر 637097

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.