توده هوای سرد تا پایان هفته ماندگار است / لزوم پیشگیری از یخ‌زدگی لوله‌ها و مخازن آب

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به هشدار هواشناسی سطح زرد درباره ماندگاری توده هوای سرد در بیشتر مناطق به‌ویژه غرب و جنوب استان، گفت: فعالیت این سامانه تا اواخر جمعه، هفتم بهمن‌ماه در مناطق مستعد تداوم دارد.

آسیه آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، درباره پیش‌بینی وضعیت جوی هوای استان اصفهان اظهار کرد: تحلیل نقشه‌های هواشناسی بیانگر استقرار جو نسبتاً پایدار بر روی استان تا اواخر هفته بر روی استان است. بر این اساس، وضعیت جوی در بیشتر مناطق استان به‌صورت قسمتی تا نیمه‌ابری و مه رقیق پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به استقرار جو نسبتاً پایدار بر روی استان تا اواخر هفته بر روی استان، افزود: در مناطق مستعد و کوهستانی نیمه شمالی احتمال بارش‌های پراکنده و موقت برف پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره هشدار سطح نارنجی از روز یکشنبه دوم بهمن‌ماه با تشدید شرایط پایداری جوی و انباشت مواد آلاینده، تصریح کرد: تشدید فعالیت این سامانه از امروز آغاز و تا اوایل روز پنجشنبه _ششم بهمن‌ماه_ در مناطق مرکزی، صنعتی و کلان‌شهر اصفهان سکون نسبی خواهد داشت و انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا تداوم دارد.

وی کاهش کیفیت وضع هوا در حد ناسالم برای تمام گروه‌ها را از اثرات و مخاطرات تشدید شرایط پایداری جوی و انباشت مواد آلاینده جوی دانست و گفت: کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر نبود تردد غیرضروری برای تمام افراد، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده‌ها تا حد بسیار ناسالم توصیه می‌شود.

احتمال خسارت به صنعت کشاورزی وجود دارد

آقایی با اشاره به هشدار هواشناسی سطح زرد از روز یکشنبه _دوم بهمن‌ماه_ طی ماندگاری توده هوای سرد در بیشتر مناطق به‌ویژه غرب و جنوب استان، اظهار کرد: فعالیت این سامانه از روز گذشته آغاز شده و تا اواخر جمعه _هفتم بهمن‌ماه_ در مناطق مستعد تداوم دارد.

وی افزایش مصرف حامل‌های انرژی و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی را از اثرات و مخاطرات این توده هوای سرد دانست و افزود: مدیریت مصرف حامل‌های انرژی، کنترل دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها، پیشگیری از یخ‌زدگی لوله‌ها و مخازن آب در معرض هوا توصیه می‌شود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه دما در ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان اصفهان تغییر محسوسی ندارد، گفت: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز _دوشنبه، سوم بهمن‌ماه_ به هشت درجه سانتی‌گراد و کمینه آن بامداد فردا به منفی چهار درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان دهاقان با منفی ۱۲ درجه سانتی‌گراد و خوروبیابانک با دمای ۱۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر، به‌ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شوند.

کد خبر 635979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.