افزایش ۳۰ درصدی مصرف گاز

مدیرعامل شرکت گاز گیلان از افزایش ۳۰ درصدی مصرف گاز خبر داد و گفت: مردم با کاهش دمای محیط بین ۱۸ تا ۲۱ درجه و مدیریت مصرف گاز به تداوم پایداری انرژی کمک کنند.

به گزارش ایمنا، عیسی جمال نیکویی اظهار کرد: با شدت سرما و برودت هوا مصرف انرژی در گیلان به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرد.

وی از افزایش ۳۰ درصدی مصرف گاز در گیلان خبر داد و افزود: مصرف روزانه گاز در استان گیلان به ۲۶ میلیون متر مکعب رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه گاز صنایع و نیروگاه‌های استان قطع شده است، گفت: برای تداوم پایداری انرژی در بخش خانگی گاز صنایع و نیروگاه‌های استان تا اطلاع ثانوی محدود شده و این واحدها از سوخت جایگزین استفاده می‌کنند.

جمال نیکویی با تاکید بر مدیریت مصرف از سوی مردم، اضافه کرد: مردم برای تداوم پایداری انرژی در بخش خانگی مدیریت مصرف گاز را در اولویت قرار دهند.

وی با اشاره به تعطیلی ادارات و محدود شدن گاز در صنایع، افزود: با تعطیلی ادارات و سازمان‌ها همچنین محدود کردن گاز صنایع و نیروگاه‌ها بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب در مصرف انرژی صرفه جویی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با توصیه به مدیریت مصرف انرژی از مردم خواست؛ تا با اعتدال بخشی دمای محیط بین ۱۸ تا ۲۱ درجه و مدیریت مصرف گاز، به تداوم پایداری انرژی کمک کنند.

منبع: مهر
کد خبر 633432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.