سرگردانی ادامه‌دار فدراسیون فوتبال روسیه

فدراسیون فوتبال روسیه تلاش می‌کند تا در اتحادیه اروپا بماند و درصورتی‌که به توافق نرسد، برای انتقال به کنفدراسیون فوتبال آسیا تلاش خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، فدراسیون فوتبال روسیه در هفته‌های اخیر به‌واسطه مشکلاتی که برایشان به‌وجود آمده است درخواست انتقال از اتحادیه فوتبال اروپا به کنفدراسیون فوتبال آسیا را به AFC داد؛ اما هنوز شرایط مشخصی برای این فدراسیون ایجاد نشده و به‌نوعی روس‌ها سرگردان هستند.

«الکساندر دیوکوف» رئیس اتحادیه فوتبال روسیه درخصوص جلسه اخیر کمیته اجرایی فدراسیون به خبرگزاری «تاس» اظهار کرد: صحبت‌ها درباره انتقال به آسیا نبود، کمیته اجرایی تصمیم بر این گرفت که تمام طرف‌ها را به‌منظور ایجاد یک موضع واحد، دور هم جمع کند.

وی افزود: تمام تیم‌های باشگاهی روسیه و تیم ملی این کشور پس از آغاز عملیات نظامی این کشور در اوکراین در ماه فوریه، توسط یوفا و فیفا تعلیق شدند و دیگر نمی‌توانند در تورنمنت‌های فوتبال به میدان بروند.

پیش‌تر اعلام شده بود در نشست روز جمعه کمیته اجرایی فدراسیون فوتبال روسیه برای خروج از اتحادیه فوتبال اروپا و پیوستن به کنفدراسیون فوتبال آسیا، اعضا تصمیم گرفتند درخواست خود را به یوفا برای تشکیل یک کارگروه مشترک، ارسال کنند.

به گزارش ایمنا، وظیفه این کارگروه، تجزیه و تحلیل گزینه بازگشت هرچه سریع‌تر باشگاه‌ها و تیم‌ملی روسیه به مسابقات رسمی خواهد بود که تحت‌نظارت اتحادیه فوتبال اروپا برگزار می‌شود؛ اگر روس‌ها به این نتیجه برسند که این امکان غیرممکن است، گزینه بعدی حرکت به سمت حضور در کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهد بود.

کد خبر 630616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.