در کدام مرحله از روتین پوستی باید از میسلارواتر استفاده کنیم؟

استفاده از میسلارواتر به عنوان محصولی کارآمد و اثربخش، در روتین پوستی متداول است‌. این محصول ضمن پاکسازی پوست از آلاینده‌ها و مواد آرایشی، در حفظ تعادل رطوبت و ph پوست نیز کمک‌ کننده است.

ممکن است بارها برای پاک کردن آرایش خود از انواع میسلار واترها استفاده کرده باشید، اما نباید خواص آن را تنها به قدرت پاکسازی ساختار آن محدود بدانید. این در حالی است که میسلار واترها از خواص دیگری نیز برخوردار هستند و از همین رو در فرایند مراقبت پوستی، استفاده از میسلارواتر با توجه به نوع پوست جزء مهم‌ترین مراحل به شمار می‌آید. در این مقاله درباره لزوم استفاده از میسلار واتر و زمان استفاده از آن در روند مراقبت و بهبود پوست توضیحاتی را ارائه می‌کنیم.

میسلارواتر چیست؟

فرمولاسیون این پاک کننده‌ها از میسل‌ها تشکیل شده است که به شکل توده‌هایی دایره‌ای شکل و کروی مانند، ناخالصی‌هایی نظیر آلاینده‌ها، چربی‌ها و سبوم تجمع یافته در منافذ و لایه‌های پوستی را به دام می‌اندازند. این آلودگی‌ها ممکن است در طول روز لایه‌ای بر روی پوست ایجاد کنند یا نتیجه استفاده از مواد آرایشی و شیمیایی باشند.

استفاده از میسلار واتر به پاکسازی این دسته از آلاینده‌ها کمک کرده و از بروز جوش، آکنه و تیرگی‌های پوستی در نتیجه مسدود شدن و عدم تنفس مناسب منافذ پوست جلوگیری می‌کند. کارکرد چند منظوره این محصول به عنوان پاک کننده، متعادل کننده و حتی آبرسان و ضد عفونی کننده پوست، محبوبیت میسلار واتر را در میان افراد افزایش داده است.

استفاده از میسلار واتر در کدام مرحله از یک روتین مراقبتی صورت می‌گیرد؟

یک روتین پوستی اثربخش و استاندارد شامل سه مرحله زیر است:

  • پاکسازی کامل آلاینده‌های تجمع یافته بر روی پوست
  • ایجاد تعادل در سطح PH پوست
  • آبرسانی و رطوبت بخشی به سلول‌های پوستی

همانطور که گفته شد، نخستین مرحله از پروسه روتین پوستی، استفاده از مواد شوینده‌ و پاک کننده‌های مناسب جهت از بین بردن آلودگی‌های موجود بر سطح پوست است‌. چرا که سایر مواد بهداشتی و مراقبتی نیز تنها بر روی پوست تمیز و شسته شده اثر می‌گذارند و میزان نفوذ پذیری و اثر بخشی این مواد بر روی پوست‌های آلوده بسیار کم است.

بنابراین جایگاه استفاده از میسلار واتر در نخستین مرحله از فرایند مراقبت پوستی دیده می‌شود و افراد برای پاک کردن پوست خود از چربی‌ها و آلودگی‌ها به سراغ استفاده از میسلار واتر، شیر پاک کن، دستمال مرطوب و روغن‌های پاک کننده می‌روند. به عبارت دیگر از آنجایی که شوینده‌های پوست به تنهایی قابلیت و قدرت لازم برای پاک کردن پوست از اثرات مواد آرایشی را ندارند باید در آغاز از میسلار واتر برای پاک کردن آرایش خود استفاده کنید.

برای این کار پنبه یا پد نخی را به محلول آرایش پاک کن آغشته کرده و به آرامی بر روی پوست صورت بکشید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که اثری از رنگ مواد آرایشی بر روی پد باقی نماند. سپس می‌توانید از شوینده مخصوص پوست خود برای تکمیل روند پاکسازی بهره بگیرید.

در کدام مرحله از روتین پوستی باید از میسلارواتر استفاده کنیم؟

کاربرد میسلارواتر در روتین آرایشی چیست و استفاده از آن چه ضرورتی دارد؟

میسلارتر کاربردهای مختلفی دارد که برای استفاده از آن در روتین پوستی، بهتر است با کاربرد آن آشنا شوید:

  • خاصیت پاک کنندگی: اگر به دنبال پاک کننده‌ای ملایم و در عین حال موثر برای از بین بردن آلودگی‌های پوست خود هستید، می‌توانید استفاده از میسلار را در دستور کار قرار دهید. مواد تشکیل دهنده این محلول آلاینده‌های سطح پوست را به سرعت پاکسازی کرده و از ایجاد خشکی و شکنندگی در پوست جلوگیری می‌کنند. بر خلاف شوینده‌هایی که ساختار آن‌ها بر پایه روغن است، استفاده از میسلار واتر هیچ نوع اثر چربی و سنگینی بر روی پوست باقی نمی‌گذارد. بنابراین استفاده از این‌ محصول در زمان‌هایی که برای پاک کردن آرایش خود عجله دارید و نمی‌خواهید از آب استفاده کنید بسیار مناسب است.
  • ایجاد تعادل در پوست: کارکرد میسلارواتر و تونر بی‌شباهت به یکدیگر نیستند و شما می‌توانید در صورت عدم دسترسی به تونر مناسب از میسلار واتر به عنوان تونر برای متعادل سازی سطح PH پوست خود بهره بگیرید. این محصول آلاینده‌های حفره‌ها و منافذ پوستی را کاملا شستشو داده و به دلیل استفاده از مواد خاص، طراوتی را در پوست ایجاد می‌کند که درست شبیه به شستشوی صورت به وسیله آب است.
  • آبرسانی به پوست: حفظ رطوبت پوست از دیگر ویژگی‌های میسلار واترها است. این شوینده بدون نیاز به آب پوست صورت شما را شستشو داده و در ایجاد نشاط و طراوت پوستی موثر است‌. بنابراین برای شادابی و احساس خنکی در پوست می‌توانید از میسلار واتر استفاده کنید.

کلام پایانی

میسلار واترها گرچه به عنوان پاک کننده‌هایی ملایم شناخته می‌شوند، اما قدرت آن‌ها در پاک کردن و از بین بردن آلودگی‌های موجود در سطح پوست رضایت بخش است. همانطور که در این مطلب اشاره شد، استفاده از میسلار واتر نخستین گام در یک روتین مراقبتی اثربخش است و به بهبود شرایط پوست و حفظ سلامت آن کمک می‌کند. بنابراین می‌توانید با توجه به نوع پوست خود از میسلار واتر مناسب با فرمولاسیون دلخواه استفاده کنید.

کد خبر 629804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.