ارسال صورت مالی سال ۱۴۰۰ دولت به رئیس جمهور

خزانه داری کل کشور اعلام کرد: در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد اداری و اقتصادی، صورت‌های مالی سال ۱۴۰۰ دولت همراه با گزارش تحلیلی برای رئیس جمهور ارسال شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از شادا، خزانه داری کل کشور اعلام کرد: در اجرای ماده (۴) آئین نامه اجرایی بندهای (الف)، )، و (پ) ماده (۸) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد اداری و اقتصادی، صورت‌های مالی سال ۱۴۰۰ دولت همراه با گزارش تحلیلی برای رئیس جمهور ارسال شد.

صورت‌های مالی سال ۱۴۰۰ دولت حاصل تجمیع و تلفیق صورت‌های مالی بیش از ۳۱۰۰ واحد گزارشگر بخش عمومی است که صورت‌های مالی خود را از طریق سامانه نظارت عالی خزانه‌داری کل کشور ارسال کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، اطلاعات مالی مربوط به کل دولت که در صورت‌های مالی واحدهای گزارشگر پخش عمومی شناسایی و گزارش نمی‌شود (از جمله موجودی‌های نقد خزانه و اطلاعات بدهی‌ها و مطالبات عمومی ثبت شده توسط دستگاه‌های اجرایی) به صورت‌های مالی تجمیع یاد شده اضافه شده است.

همچنین اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری دولت در ۳۸۵ شرکت تحت کنترل دولت از صورت‌های مالی آن‌ها استخراج و در صورت‌های مالی دولت منظور شده است، در نهایت نیز موارد قابل شناسایی مبادلات درون گروهی با ثبت‌های اصلاحی حذف و صورت‌های مالی سال ۱۴۰۰ دولت تهیه و در موعد مقرر در آئین نامه مزبور برای رئیس جمهور ارسال شده است.

کد خبر 625339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.