اختیارات شوراها کاهش یافته است

عضو شورای اسلامی شهر لردگان گفت: در گذشته شوراهای اسلامی شهر دارای قدرت و اختیارات بیشتری بود، اما در حال حاضر سطح اختیارات آن‌ها محدود شده است.

محمد نادری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: در دوره شورای ششم شهر لردگان زمینی برای کشتارگاه در نظر گرفته شده است تا با جذب سرمایه‌گذار کشتارگاه جدیدی در این شهر احداث و محل فروش دام‌های زنده در شهر جمع‌آوری و در یک محل تجمیع شود.

وی افزود: کشتارگاه فعلی در گران‌ترین قسمت شهر قرار دارد و لردگان به همان سمت در حال توسعه است، پس به چندین دلیل باید کشتارگاه جابه‌جا شود، زیرا با توجه به جمعیت شهر و تعداد کشتارهای آن، این کشتارگاه جوابگوی شهر نیست.

عضو شورای اسلامی شهر لردگان تصریح کرد: تغییر کاربری کشتارگاه به کارگاه صنعتی مد نظر است، اما اوضاع شهر به گونه‌ای نیست که بتوان آن را به هتل آپارتمان اختصاص داد؛ با اینکه این شهر دارای ظرفیت‌های گردشگری است، اما در این زمینه تاکنون کاری نشده است که این موضوع حضور و ماندگاری گردشگر را در شهر کم می‌کند.

وی با بیان اینکه مشاغل مزاحم و نیمه‌مزاحم باید به قطب صنعتی شهر حرکت کنند که این مهم از برنامه‌های شورا است، اظهار کرد: در خصوص بهبود امکانات تفرجگاهی شهر نیز برای پارک رحیم‌آباد که در ورودی شهر و در مسیر جاده خوزستان و بروجن قرار دارد، یک طرح آماده شده و مشاور در حال اصلاح آن است تا به پارک جنگلی تبدیل شود.

نادری ادامه داد: شوراهای اسلامی شهر از حیطه عملکرد خود خارج شده‌اند و تنها خود را شورای شهرداری می‌بینند، در صورتی که شوراها نماینده مردم در تمام امور هستند، اما با توجه به عملکرد ضعیف شوراهای اسلامی در ادوار گذشته در کشور، میان مردم و دولت جایگاه گذشته را ندارند که در شهرهای بزرگ این موضوع بیشتر مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: در گذشته شوراهای اسلامی شهر قدرت و اختیارات بیشتری داشتند، اما اکنون اختیارات محدودی دارند.

عضو شورای اسلامی شهر لردگان گفت: نامگذاری معابر در لردگان با مشکلاتی مواجه است، به‌طوری که بسیاری از معابر شهر هنوز نامگذاری نشده یا دارای اسامی تکراری است که با الحاق روستاهای شیرانی، خاردان و حاجی‌آباد در گذشته به شهر لردگان، این معضل بیشتر مشاهده می‌شود.

کد خبر 624637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.