رشد ۳۰۰درصدی مبادلات اقتصادی ایران و تاجیکستان در سال ۲۰۲۲

وزیر نیرو گفت: سطح مبادلات اقتصادی ایران و تاجیکستان در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل، رشد ۳۰۰ درصدی داشته است.

به گزارش ایمنا، علی‌اکبر محرابیان در مراسم افتتاح پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و تاجیکستان اظهار کرد: امید می‌رود در سایه همکاری‌های دوجانبه، این رشد در ماه‌ها و سال‌های آینده تداوم یابد.

وی ادامه داد: سطح مبادلات اقتصادی بین دو کشور در سال ۲۰۱۳ از رشد بیشتری برخوردار بود که طی سال‌های بعد از آن، کاهش یافته است.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: امسال شاهد رشد مبادلات هستیم که انتظار می‌رود این رشد ادامه یابد.

محرابیان گفت: برای تداوم این رشد، هیئت‌های اقتصادی بین دو کشور باید فعال‌تر شوند.

وی نکته بارز پانزدهمین اجلاس را حضور یک هیئت از عالی‌رتبه‌ترین مقام‌های دو کشور در آن دانست که از بخش‌های مختلف آب، انرژی و فرهنگی است.

وزیر نیرو با ابراز اینکه امیدوارم در پایان اجلاس به توافق‌های مهمی دست یابیم، بر فعال‌ترشدن بخش خصوصی دو کشور تاکید کرد و گفت: در بخش خصوصی دو طرف می‌توانند به توسعه روابط کمک کنند.

وی تاکید کرد: در این دوره اجلاس اسنادی بین دو طرف امضا شود که نقشه راهی برای توسعه روابط فی‌مابین خواهد بود.

همچنین «دلیر جمعه» رئیس تاجیکستانی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور با اشاره به اینکه همکاری سازنده‌ای بین دو کشور آغاز شده است، گفت: این همکاری‌ها در قالب برگزاری نمایشگاه‌ها و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف صنعتی اجرا شده است.

وی افزود: مناسبات بین دو کشور تنها در بخش اقتصادی نیست و در زمینه فرهنگی، تاریخی هم اجرا شده و امضای ۱۷ سند در همین راستا انجام شده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 624611

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.