جزئیاتی درباره سفرهای پاییزه و ارزان‌قیمت عتبات عراق

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام زائران عتبات عالیات درباره اعزام‌های فصل پاییز، سفرهای ارزان‌قیمت عتبات عالیات عراق و هزینه‌های آن توضیحاتی داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، حمیدرضا محمدی درباره اعزام‌های زائران عتبات عالیات در فصل پاییز، گفت: اعزام‌های این دوره از عتبات عالیات از نیمه این فصل آغازشده و تا پایان آذرماه ادامه دارد.

وی افزود: در این دوره از اعزام که از تاریخ هجدهم آبان‌ماه تا سی‌ام آذرماه انجام می‌شود، بالغ‌بر ۹۰ هزار نفر ظرفیت اعزام توسط شرکت‌های مجری ایجادشده که تاکنون حدود ۶۵ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند و فرصت نام‌نویسی در کاروان‌های زمینی و هوایی عتبات همچنان وجود دارد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام زائران عتبات عالیات اظهار کرد: در این دوره از اعزام‌ها، تاکنون نزدیک به ۴۷ هزار نفر به زیارت عتبات عالیات عراق مشرف شده‌اند که این روند ثبت‌نام و اعزام همچنان وجود دارد.

وی بابیان این‌که اعزام‌ها به‌صورت هوایی از ایستگاه‌های تبریز، اصفهان، تهران، مشهد، کرمان، رشت، ساری، یزد و گلستان در حال انجام است، اضافه کرد: اعزام‌های زمینی نیز در کنار اعزام‌های هوایی وجود دارد و هدف پاسخگویی به درخواست‌های همه متقاضیان با سلایق مختلف است، به همین منظور بسته‌های متنوع سفر زیارتی عتبات وجود دارد که متقاضیان می‌توانند از آن استفاده کنند.

محمدی با اشاره به سفرهای ارزان‌قیمت عتبات عالیات عراق اضافه کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده بسته‌های ارزان‌قیمتی طراحی‌شده که زائران می‌توانند از آن استفاده کنند؛ این سفرها به شکل زمینی از مبدأ تهران با حدود قیمت چهار میلیون تومان است که با توجه به دور بودن یا نزدیک بودن شهرهای مبدأ، هزینه دریافتی متغیر است.

وی تصریح کرد: در حال حاضرسفر زیارتی هوایی از تهران حدود ۱۳ میلیون تومان قیمت دارد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام زائران عتبات عالیات گفت: متقاضیان این سفرها می‌توانند بامراجعه به دفاتر زیارتی معتبر تحت نظارت سازمان حج و زیارت و یا از طریق آدرس atabatorg.haj.ir ثبت‌نام کنند.

وی به متقاضیانی که قصد سفر به عتبات عالیات رادارند توصیه کرد از طریق کاروان‌های تحت نظارت سازمان حج و زیارت اقدام کرده و از اعزام با کاروان‌های آزاد که پیوست بیمه‌ای و یا امنیتی ندارند جدا پرهیز کنند.

کد خبر 624445

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.